Leczenie zębów nie musi być bolesne – jak rozpoznać profesjonalnego dentystę?

Gabinet stomatologiczny na najwyższym poziomie zagwarantuje ci bezbolesne leczenie zębów, miłą atmosferę, punktualne wizyty i profilaktykę, dzięki której będziesz pojawiać się w nim tylko na przeglądy.

Leczenie zębów nie musi być bolesne, a wizyta u dentysty stresująca, no chyba, że jest to spowodowane cennikiem. Jednak za profesjonalizm trzeba zapłacić, a próba oszczędzania na zębach zawsze kończy się dodatkowymi wydatkami.

Jak rozpoznać profesjonalnego dentystę?

Po pierwsze profilaktyka!

W profesjonalnym gabinecie dentystycznym zaraz po przeglądzie jamy ustnej, zostaniesz pokierowany do higienistki. Dzięki specjalnym tabletkom, które po rozkruszeniu wskażą niedomyte miejsca, otrzymasz wskazówki do prawidłowej higieny jamy ustnej. Wbrew pozorom nie ogranicza się ona do umycia zębów szczoteczką elektryczną, a także tutaj można popełnić błąd. Częstym błędem jest nieprzytykanie szczoteczki blisko dziąsła, przez co utrzymuje się tam płytka nazębna, a w efekcie powstaje próchnica. Po umyciu zębów z zewnątrz konieczne jest czyszczenie przestrzeni międzyzębowych nicią dentystyczną. Na koniec należy wypłukać jamę ustną irygatorem. Raz na pół roku musimy też pozbyć się kamienia nazębnego u higienistki. Dopiero gdy skorygujemy te błędy, mamy szansę zachować zęby w dobrym stanie do późnej starości.

Po drugie preparaty i sprzęt

Profesjonalny stomatolog dysponuje najnowszymi preparatami do wypełniania ubytków, ma do dyspozycji mikroskop, co gwarantuje precyzję. W dodatku dba o końcowy efekt, nie zostawia zawisów (kieszonek, w których zbiera się jedzenie i płytka bakteryjna), które są częstym błędem nieprofesjonalnych dentystów. Wszystko to sprawia, że wizyta nie będzie tania, ale próby oszczędzania na dentyście, zawsze obrócą się przeciwko nam.

Po trzecie – samopoczucie pacjenta

Leczenie zębów w profesjonalnym gabinecie dentystycznym jest bezbolesne (nie licząc chwili podawania znieczulenia). Dzieci się go nie boją, bo nigdy nie doświadczyły stresu związanego z borowaniem, a za dzielność otrzymują upominki. Wizyty odbywają się punktualnie, a gdy zjawisz się w poczekalni za wcześnie, odstaniesz kawę z ekspresu lub wodę z cytryną. Szkoda, że fotel dentystyczny nie wykonuje masażu pleców, ale to może już niedługo.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj