Kosmetyki na zmarszczki – jakie wybrać?

Krem na zmarszczki to podstawa kuracji przeciwstarzeniowej. Może być stosowany profilaktycznie nawet już w okolicach 30. roku życia, gdyż wtedy skóra zaczyna tracić swoją naturalną jędrność i elastyczność. Zmarszczki to niewielkie bruzdy na skórze wynikające z ubytków kolagenu i doskonale zdradzające wiek. Najczęściej pojawiają się w okolicach oczu, gdyż tam skóra jest najcieńsza.

Kosmetyki na zmarszczki to podstawa kuracji przeciwstarzeniowej. Mogą być stosowane profilaktycznie nawet już w okolicach 30. roku życia, gdyż wtedy skóra zaczyna tracić swoją naturalną jędrność i elastyczność. Zmarszczki to niewielkie bruzdy na skórze wynikające z ubytków kolagenu i doskonale zdradzające wiek. Najczęściej pojawiają się w okolicach oczu, gdyż tam skóra jest najcieńsza.

Kosmetyki na zmarszczki – krem wypełniający zmarszczki

Kosmetyki na zmarszczki przeznaczone do cery dojrzałej powinny nie tylko nawilżać, ale także poprawiać napięcie skóry. Dzięki temu nawet głębokie zmarszczki stają się płytsze i mniej widoczne. Zwiększenie elastyczności i jędrności skóry jest możliwe dzięki zawartości kwasu hialuronowego o różnej masie cząsteczkowej. Składnik ten (zawarty na przykład w linii Filldema One marki Sesderma) tworzy na skórze warstwę ochronną, gdyż zapobiega utracie wody. Dobroczynne działanie przeciwstarzeniowe mają peptydy mimetyczne, które poprawiają gęstość skóry.

Krem na zmarszczki – kontur oczu

Kosmetyki na zmarszczki stosowane w okolicach oczu powinien być szczególnie delikatne. Skóra dookoła oczu jest niezwykle cienka i wrażliwa, a przez to skłonna do podrażnień. Aby uniknąć działań niepożądanych najlepiej zdecydować się na dermokosmetyki, które są hipoalergiczne, gdyż nie zawierają substancji zapachowych oraz konserwantów. Jednym z takich produktów jest Reti Age Krem kontur oczu, który zawiera w sobie retinol działający na różnego rodzaju zmarszczki. Bariera hydrolipidowa w okolicy oczu nie tylko wpływa na komfort, ale także na młody wygląd całej twarzy.

Kosmetyki na zmarszczki – serum energetyzujące komórki

Działanie kremu na zmarszczki można wzmocnić stosując serum energetyzujące komórki, które wpływa na proces odnowy oraz syntezę kolagenu przez fibroblasty. Zaletą działania produktu jest nie tylko działanie przeciwzmarszczkowe, ale także ujędrnianie i przeciwdziałanie szkodliwym czynnikom zewnętrznym, takim jak smog, mróz czy detergenty. Warto pamiętać o stosowaniu serum energetyzującego komórki, szczególnie po peelingach i mikrodermabrazji, gdyż doskonale nawilża i wspomaga procesy odbudowy komórek.

Zapoznaj się z kosmetykami na zmarszczki – https://www.sesderma.pl/kategorie/zmarszczki

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj