Kanapy i fotele – tendencje w 2017r

Co roku zmieniają się tendencje, linie, materiały i rozwiązania kompozycji różnych akcesoriów meblowych. 2017 rok przynosi wiele nowości do pokoi dziennych, przede wszystkim w projektach foteli i kanap.

Być może kanapa jest najważniejszym elementem wystroju pokoju gościnnego. Oprócz dostarczania komfortu tak bardzo potrzebnego, wielu projektantów określa ją stylem domu – bo na niej koncentruje się wzrok – stanowi mityczne centrum mieszkania. Mamy dopiero początek 2017 roku, najważniejsze wystawy i nowe kolekce dopiero przed nami, jednak już teraz widzimy jak mieszają się style klasyczne z tzw. design casual, aż po mieszanki ze świata industrialnego. Wszystko w imię wygody, która powinna zdominować wyobrażenia projektanów w tym roku.

Struktura i forma zmieniają się raz po raz, ale najważniejszy element pozostaje niezmienny – komfort. Mówimy tak kanapom o wystroju lekko wiejskim, ponieważ charakteryzuje się nowoczesnym kształtem i nadąża za trendami. Prosta struktura nie przytłacza salonu a niejako idealnie wtapia się w jego kompozycje, zdecyowanie podkreślając otaczającą aranżacację. Kanapa, określona w ten sposób, staje się bardzo ważnym elementem wyposażenia, które przystosowuje się do środowiska i koncepcji całego wnętrza – jest jak wisienka na torcie, która stanowi idealne wypełnienie.

Przestrzeń nie powinna stanowić problemu – kanapa może być dla dwóch, trzech bądź czterech osób, a rozwiązań kompozycji jest wciąż coraz więcej. Salony stają się coraz większe – często połączone z kuchnią lub jadalnią – dlatego w tym roku nowe modele kanap zdecydowanie będą należały do tych większych gabarytowo. Kładzie się mocny nacisk na modułowość, która pozwala tym najbardziej wymagającym na dodanie nowych elementów, żeby spersonalizować produkt i sprawić żeby był jedyny i niepowtarzalny. To ciekawa opcja, która nie jest nowością, bo takie rozwiązania widzimy już od kilku dobrych lat, jednak właśnie w tym aspekcie szczególnie widać nacisk położony na komfort. Możliwość dodania podnóżka – pufy, modułu z otwieranym schowkiem czy płaskiego szezlonga to ukłon w stronę przeciętnego klienta – który ma możliwość zaawansowanej personalizacji kanapy.

Nowości z 2017 roku dotyczą również struktury i materiałów. Wyborem jest wszystko co okrągłe! To zdecydowana nowość, która przełamuje prostokątne, tradycyjne siedziska.  Styl nowoczesny wybiera formy umiarkowane, podstawowe linie i jednocześnie surowe, którym towarzyszy prosta struktura metalowa. Jeśli jednak przestrzeń w domu jest klasyczna lepiej optować za strukturą drewnianą, której towarzyszą poduszki i podłokietniki – właśnie w tym aspekcie najlepiej widać motowy tradycyjne i wiejskie. Ważnym jest, żeby zawsze dokonywać wyboru zgodnie z własnym gustem i stylem mieszkania, bo nawet najlepiej zaprojektowana i spersonalizowana kanapa źle połączona z pozostałym meblami i otoczeniem będzie wyglądała komicznie.

Również w tym roku pozostają rozwiązania mające na celu zaoszczędzenie miejsca, co pozwala na optymalizację przestrzeni wąskich. Tendencja przyjęta już od kilku lat w dalszym ciągu zadowala zapotrzebowania domów nowoczesnych, funkcjonalnych i spójnych. Kolejną nowością są materiały i tkaniny: w 2017 roku dom ubiera się w kolorowe paski, z lnu, bawełny i naturalnych włókien, żeby stworzyć atmosferę autentyczną i nowoczesną.

Opracowanie artykułu: Italpouf.pl – sklep internetowy z nowoczesnymi pufami.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj