Jakie są najbardziej modne dywany?

Moda wnętrzarska rozwija się dynamicznie, ze względu na to, że ludzie coraz więcej uwagi przykładają do designu w domach. Z modą tą związane są również pokrycia podłogowe, w tym dywany. I chociaż wydawać może się, że dywany to „relikt przeszłości” – jest wręcz przeciwnie. Dywany zaczęły bowiem znowu królować w domowym wystroju wnętrz.

Nowoczesne dywany pasujące do różnych aranżacji wnętrz

W tej chwili architekci wnętrz podkreślają, że modne dywany to takie, które mają nowoczesne, unikatowe wzory. Wybór jest tak duży, że mogą być to różne faktury, o nieokreślonych kształtach aż po naniesione na dywan znane dzieła artystów z całego świata. Aktualnie, zarówno do wnętrz tradycyjnych, jak i nowoczesnych dobiera się dywany typu Shaggy, gdyż są one najbardziej efektowne. Także dużą popularnością cieszą się dywany orientalne, nazywane dywanami tureckimi. One idealnie sprawdzają się w awangardowych salonach. Tak naprawdę, trudno jest określić, jaki dywan można zaliczyć do kategorii: modne dywany, ponieważ jest to kwestia indywidualna, zmieniająca się. Jeżeli jakiś dywan pasuje do naszego wystroju wnętrz, to można go bez problemu zaliczyć do modnych. Parę lat temu, kiedy panowały trendy minimalistyczne, na jakiś czas dywany wyszły z mody. Kojarzyły się głównie  z „babcinym” wystrojem wnętrz. Sporo zmieniło się w momencie, kiedy sami projektanci dywanów zmienili nastawienie i zaczęli produkować dywany  o odważnych wzorach, niebanalne, o niecodziennym kształcie. Wówczas też wiele osób przekonało się do tego, by w swoich nowoczesnych wnętrzach umieścić dywany.   Przede wszystkim, dywany znajdujące się w salonie, czy w sypialni sprawiają,
że miejsca te stają się bardziej eleganckie.

Czym się kierować przy wyborze modnego dywanu?

Kiedy zastanawiamy się nad tym, jakie modne dywany wybierać to w pierwszej kolejności powinniśmy pamiętać, że istotne jest dopasowanie dywanu do pomieszczenia, w jakim ma się znajdować. Producenci dywanów stale poszerzają ofertę, proponując dywany do: salonu, jadalni, sypialni, pokoju dziecięcego, czy do przedpokoju. Mogą być to dywany gładkie lub włochate. Klienci mogą wybierać pośród dywanów klasycznych, jak i nowoczesnych. Kolekcje są bardzo bogate,
co oznacza, że każdy miłośnik eleganckich wnętrz znajdzie coś pod swoje upodobania. Modny dywan to dywan jaki w 100% wpasuje się do danej aranżacji.

I właśnie na takie należy zwracać szczególną uwagę. Jako, że dywany można teraz dobierać w dowolnej fakturze i kolorystyce, faktycznie jest w czym przebierać.

A kiedy sami nie do końca orientujemy się w tym, co dopasować do naszych wnętrz to zawsze możemy poprosić o konsultację sklep z dywanami. Można na przykład wykorzystać popularny trend angielski, „used look”, nawiązujący nieco do vintage. Polega on na tym, że nowe dywany stylizowane są na zużyte, przetarte. Jest to spora innowacja w wystroju wnętrz, która sprawdza się znakomicie we wnętrzach awangardowych. Obecnie można znaleźć tak sporo stylizacji, że nie będzie problemu z wytypowaniem najlepszego dywanu pod swoje gusta.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj