Jakie przenośne grzejniki warto zakupić?

Gdy zaczyna się za oknem plucha i robi się coraz zimniej, zaczynamy już myśleć o kwestii ogrzewania domu. Ten temat staje się ważny każdego roku, gdy sezon grzewczy zbliża się wielkimi krokami. Czasami w okresie przejściowym, kiedy nie ma jeszcze tak niskich temperatur, decydujemy się na dogrzewanie konkretnych pomieszczeń przenośnym piecem. Nie chcemy jeszcze włączać ogrzewania w całym domu, bo nie jest aż tak zimno, by było to konieczne. Wtedy właśnie stajemy przed dylematem wyboru odpowiedniego pieca przenośnego.

Zalety grzejnika olejowego

Dość dużą popularnością cieszą się piece elektryczne, jakie wystarczy po prostu podłączyć do prądu. Są na pewno wygodne oraz bardzo mobilne, można je bowiem umieścić w danym momencie w pomieszczeniu, jakie potrzebujemy dogrzać. Za dnia może znajdować się w salonie. Natomiast w nocy można przestawić go do sypialni.

Popularny jest grzejnik olejowy. Wypełniony jest olejem, jaki podgrzewają elektryczne grzałki. Mimo tego, że długo się nagrzewa, to jednak długo pozostaje też ciepły. Dlatego jeszcze długo po odłączeniu oddaje on swoje ciepło do otoczenia. Warto wiedzieć, że taki grzejnik nie wysusza powietrza i jest całkiem wydajny. Nawet w większym salonie sprawdzi się doskonale. Dużą ofertę takich grzejników można znaleźć tutaj: https://www.castorama.pl/produkty/instalacja/technika-grzewcza-i-ogrzewanie/ogrzewanie-przenosne/grzejniki-olejowe.html.

Czy popularna farelka to przeżytek?

Tak samo popularny, jak grzejnik olejowy jest termowentylator. To tak zwana farelka, którą można spotkać w wielu domach. To urządzenie jednak, w przeciwieństwie do olejowego, zaczyna grzać od razu po włączeniu do prądu. Spiralna grzałka przestaje emitować ciepło zaraz po wyłączeniu urządzenia. Dlatego grzeje tylko, gdy jest podłączona do prądu.

Ma działanie kierunkowe, to znaczy, że można ustawić ją tak, by ciepłe powietrze wylatywało na przykład wprost na nasze zziębnięte stopy. Jednak urządzenie to mocno potrafi wysuszyć powietrze. Na pewno nie jest ono wskazane w przypadku, gdy w domu są alergicy.

Do jakich pomieszczeń nadaje się grzejnik gazowy?

Niektórzy decydują się na grzejniki gazowe. Tutaj źródłem energii nie jest prąd, jaki podgrzewa nam piec, ale właśnie gaz. Jednym z rodzajów takiego pieca jest piecyk na podbłękit. W stalowym pojemniku jest spalany gaz, natomiast ogrzewające pomieszczenie płomienie wydostają się przez setki malutkich otworów. Od razu po włączeniu takiego pieca, czuć ciepło. Jednak takie piecyki polecane są raczej do średniej wielkości pomieszczeń.

W przypadku piecyków z palnikiem ceramicznym sposób działania jest taki sam, lecz tutaj metalowa płytka zastąpiona jest po prostu ceramiczną. Również nadaje się do mniejszych powierzchni, jednak trochę dłużej utrzymuje ciepło. Istnieją także piece naftowe, gdzie ogrzewanie następuje poprzez spalanie nafty. Mimo bardzo dużej wydajności takich urządzeń koszt ogrzewania może być nie aż tak mały przez cenę paliwa, jakie do najtańszych nie należy. Używać bowiem trzeba odpowiedniej jakości nafty, jaka jest odsiarczona. Jest ona droższa o standardowej nafty.

Na pewno wybór mobilnego pieca do dogrzania powierzchni zależy od tego, jak dużą przestrzeń chcemy ogrzać. Warto porównać parametry danych urządzeń, by wybrać takie, które będzie najbardziej wydajne. Warto poszukać urządzenia, w przypadku którego stosunek jakości do ceny będzie przedstawiał się najlepiej. W ten sposób zaopatrzymy się w sprzęt możliwie najlepszy w danym przedziale cenowym.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj