Jakie paski i galanterie nosi alergik?

Osoby zmagające się z alergią skórną muszą pamiętać o dostosowaniu do swoich potrzeb odpowiedniej garderoby. Nawet z pozoru mniej istotne elementy stroju, takie jak paski od spodni męskie czy paski od zegarków, mogą być przyczyną reakcji alergicznych. W tego typu elementach zazwyczaj mamy do czynienia z metalowymi częściami.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem internetowym Solier.pl

Niestety, już po paru minutach noszenia takich dodatków na skórze mogą pojawić się charakterystyczne wykwity o podłożu uczuleniowym. Każdy alergik powinien dokładnie przejrzeć swoją garderobę i wyeliminować z niej galanterię z metalami o gorszej jakości. Na szczęście w sklepach są dostępne wyroby na bazie nieuczulających tworzyw.

Paski męskie – czy galanteria może uczulać?

Skórzane paski do spodni są dość częstym elementem uczulającym, ponieważ najpopularniejsze są wybory z metalowymi elementami o gorszej klasie. Zazwyczaj to sprzączka jest głównym czynnikiem uczulającym. Alergicy koniecznie powinni zrezygnować z galanterii skórzanej, w której występują niklowane części.

Niestety, głównie z tego metalu są produkowane sprzączki do pasków, a właśnie ten element może mieć bezpośredni kontakt ze skórą. Gdy tylko metal dotknie brzucha, dość szybko mogą pojawić się na nim charakterystyczne wykwity. Większość alergików skarży się także na uporczywe swędzenie w miejscach zetknięcia się niklowanych części ze skórą.

Jest to typowa alergia kontaktowa, która powinna być motywacją do uważnego dobierania poszczególnych części garderoby. Warto podkreślić, że nie tylko paski skórzane do spodni mogą przyczyniać się do reakcji uczuleniowych. Problemem może okazać się metalowe zapięcie od zegarka, a nawet metalowe guziki.

Szczególną uwagę należy zachować w przypadku odzieży ozdobionej metalowymi dżetami, jeśli mają one styczność z gołym ciałem. Należy zaznaczyć, że nie tylko nikiel jest uczulający, ale także inne, gorsze jakościowo metale, które są stosowane w roli tańszych zamienników.

Uczulające materiały – paski męskie skórzane

Alergicy powinni zwrócić uwagę nie tylko na widoczne gołym okiem metalowe elementy galanterii skórzanej, ale także na sposób jej obróbki. Lepiej zrezygnować z produktów, które powstały z wykorzystaniem chromu. Niestety, dość często jest on dodawany nie tylko przy procesach obróbki skóry, ale także przy produkcji kosmetyków, chemicznych specyfików czy farb.

Alergenem mogą być też konserwanty, takie jak formaldehyd. Warto zatem dokładnie zapoznać się ze sposobem produkcji wybranych towarów oraz ze specyfiką tworzywa, na bazie którego zostały wykonane. Lepiej nie decydować się na tańsze odpowiedniki, aby nie narażać swojej skóry na kontakt z potencjalnie niebezpiecznymi pierwiastkami.

Paski do spodni – męskie modele bezpieczne dla alergików

Alergicy muszą sięgać po galanterię skórzaną pozbawioną elementów na bazie szkodliwego dla nich niklu. Znakomitą alternatywą mogą być wyroby z częściami tytanowymi, ponieważ ten metal jest bezpieczny dla skóry. Nic dziwnego, że coraz częściej jest wykorzystywany nawet przy produkcji elementów biżuteryjnych – dzięki jego antyalergicznym właściwościom można uniknąć reakcji uczuleniowych. Coraz popularniejsze są również paski z tytanowymi klamrami.

Tańszą alternatywą są dodatki galanterii skórnej wykończone plastikowymi częściami. Niestety, plastikowe zapięcia nie należą to trwałych, a ich estetyka często pozostawia wiele do życzenia.

Dlatego większość alergików poszukuje pasków wytworzonych z dodatkiem tytanu lub decyduje się na mniej standardowe rozwiązania. Niekiedy skutecznym sposobem na uniknięcie alergii okaże się obszycie metalowych elementów lub pokrycie ich metalami szlachetnymi.

Paski skórzane są jednym z ulubionych dodatków wykorzystywanych w męskich stylizacjach. Panowie zmagający się z wykwitami skórnymi często nie zdają sobie sprawy, że przyczyną ich dolegliwości może być metalowa sprzączka. Na szczęście wyprysku kontaktowego z łatwością można uniknąć – wystarczy uważniej wybierać produkty z galanterii skórzanej i upewniać się, że wykonano je z wykorzystaniem bezpiecznych, nieuczulających tworzyw.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj