Jaki zegarek na prezent wybrać dla swojego mężczyzny ?

Współczesne trendy nie narzucają jednego stylu ubioru mężczyźnie. Każdy według własnych preferencji wybiera garderobę i dodatki. Jednym z takich dodatków jest zegarek i powinien on podkreślać styl, w jakim ubiera się mężczyzna.

Styl mieszany

Uniwersalne zegarki to te, które można swobodnie nosić pod garnitur oraz pod ubiór codzienny. Styl mieszany, czyli marynarka i dżinsy pozwalają na noszenie klasycznych czasomierzy oraz tych bardziej wyszukanych i nietuzinkowych. Idealne zegarki męskie dla panów preferujących styl mieszany to Diesel, Fossil, Esprit czy Armani. Zegarki tych marek posiadają nie tylko piękny i nietuzinkowy design, ale również nutę sportowego zacięcia. Ta mieszanka klasyki i sportu idealnie ze sobą koresponduje, i pozwala na wykorzystywanie czasomierzy na różne okazje. Klasyczne tarcze zdobione są sprawnym chronografem, który może wskazywać rozbudowaną datę lub odmierzać czas, jako stoper. Połączenie małych tarcz i klasycznego designu to właśnie styl mieszany, który łączy w sobie uniwersalizm, tak ważny, gdy mężczyzna potrzebuje wyłącznie jeden egzemplarz zegarka.

Zegarki specjalistyczne – sportowe

Zegarki męskie nie tylko podkreślają ubiór, ale też mogą spełniać specjalistyczne funkcje. Do marek, które produkują wyspecjalizowane czasomierze, można zaliczyć Casio i Timex-a. Obie marki posiadają szereg użytecznych technologii, które sprawdzają się od pilotażu samolotu, wspinaczki po nurkowanie. Wiele modeli Casio czy Timex-a posiada mechanizmy wstrząsoodporne, termometr, barometr czy wysokościomierz. Dzięki specjalistycznym funkcjom możliwa jest również kontrola własnego ciała, czyli mierzenie pulsu czy poziom spalanych kalorii podczas wysiłku. Przy takiej funkcjonalności przydatne są również: podświetlenie, stoper, alarm czy czas światowy. Jednak wymienienie tych wszystkich atutów obu marek nie ujęło pełnych możliwości czasomierzy. Poszczególne modele posiadają szereg komplikacji specjalistycznych przypisanych do określonej dyscypliny i tylko indywidualne potrzeby mężczyzny decydują o ich doborze.

Niezastąpiona klasyka

Wśród mężczyzn nadal panuje przekonanie, że warto posiadać w swojej kolekcji zegarki męskie o klasycznym designie. Klasyczne zegarki były, są i będą wykorzystywane podczas spotkań biznesowych czy imprez okolicznościowych. Eleganckie zegarki podkreślają oficjalny styl ubioru i charakter wydarzenia, w jakim uczestniczy właściciel zegarka. Zbyt duży i sportowy model popsuje estetykę ubioru (garnitur), i będzie sam w sobie rzucał się w oczy. Zadaniem eleganckiego zegarka jest podkreślenie garnituru i korespondowanie z obuwiem, paskiem do spodni czy nakryciem głowy. Niemal wszystkie marki zegarków posiadają w swych zasobach kolekcje klasyczne, lecz różniących się jakością i estetyką wykonania. Godnymi uwagi klasycznymi markami są Edox i Citizen. Prestiż, wysokiej klasy materiały, elegancja to tylko nieliczne zalety wymienionych marek zegarków.

Czasomierz zawsze dobieramy według potrzeb. Określamy najpierw cel zakupu (uprawianie sportu, wizytowy), a następnie skupiamy się na designie, czyli na dopasowaniu do preferowanego stylu i funkcjonalności.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj