Jaka jest cena bezpieczeństwa?

Czy bezpieczeństwo można kupić? To wartość, która wydaje się bezcenna. W rzeczywistości tak jest – istnieją jednak sposoby na zapewnienie sobie poczucia bezpieczeństwa przy pomocy środków, do których wszyscy mają dostęp i które można bez problemu kupić. Jak to możliwe?

Nie potrzebujesz wydawać ogromnych kwot na wynajęcie ochroniarzy, nie musisz bać się wracać sama do domu po zmroku. Bądź nowoczesną i niezależną kobietą – a takie noszą przy sobie narzędzia do samoobrony!

Nie taki paralizator straszny…

…Jak to o nim mówią w legendach. Że zabijesz nim każdą osobę, którą porazisz, a przy okazji zrobisz krzywdę sobie, a już na pewno za jego posiadanie pójdziesz do więzienia! To bezpodstawne obawy – paralizator to legalny środek do samoobrony, żeby go kupić, wystarczy ukończyć 18 lat, a odpowiednio używany jedynie unieruchomi na jakiś czas napastnika, a nie zabije go. Poza tym w sytuacji zagrożenia mało kto myśli o tym, żeby nie zrobić krzywdy agresorowi. Raczej naturalną reakcją jest obrona własnego zdrowia i życia – masz do tego prawo, więc jeśli nie przekroczysz granic obrony koniecznej, nie może spotkać Cię odpowiedzialność karna. Paralizatory wcale nie są drogie – 300 złotych to nieduży wydatek, jeśli zastanowisz się, ile warte jest Twoje życie.

A może gaz pieprzowy?

Według informacji z portalu http://samoobronakobiet.wordpress.com/,gaz pieprzowy to najpopularniejsze i najczęściej wybierane narzędzie do samoobrony. Jest idealny dla kobiet, bo nie powoduje takiej blokady psychicznej, jak użycie paralizatora (kobiety nie boją się, że gazem pieprzowym zabiją napastnika). To nieco tańsze rozwiązanie od paralizatorów. Gaz pieprzowy możesz kupić nawet za 20 złotych – będzie to jednak raczej słabszej jakości gaz w chmurze (takie gazy też są skuteczne, ale mają kilka wad). Jeśli dopłacisz kilkadziesiąt złotych, możesz kupić gaz strumieniowy lub żelowy – trzeba nim precyzyjnie trafić w twarz napastnika, ale ryzyko rykoszetu jest mniejsze. Droższe gazy są też bardziej odporne na warunki atmosferyczne, a niektóre z nich mogą nawet zawierać barwnik, który oznacza napastnika.

Nie tak popularne, lecz warte uwagi

Legalne narzędzia do samoobrony to nie tylko gaz pieprzowy i paralizator. Słyszałaś kiedyś o kubotanie? To niezbyt jeszcze popularna broń, która kosztuje kilkadziesiąt złotych, ale umiejętnie używana może Ci pomóc w niebezpiecznej sytuacji. Kubotan wygląda niemal jak długopis lub brelok do kluczy – ma kształt walca o długości około 15 centymetrów i średnicy 1 centymetra. Służy do naciskania w czułe miejsca na ciele, takie jak połączenia stawowe i sploty nerwowe.

Pałka teleskopowa kojarzy Ci się z podejrzanymi typami mieszkającymi w nieciekawej okolicy? Pora to zmienić! Pałka teleskopowa to legalna broń, którą i Ty możesz kupić i nosić przy sobie. Za mniej niż 100 złotych możesz kupić narzędzie do samoobrony, które zmieści się w torebce lub plecaku. Pałka służy do zadawania i odpierania ciosów. Jeśli nauczysz się nią poprawnieposługiwać i opanujesz technikę, będzie działać jak przedłużenie Twojej ręki i może okazać się niezastąpiona w niebezpiecznej sytuacji.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj