Jak zorganizować transport mebli?

Przeprowadzka potrafi przysporzyć niemałego kłopotu. Zwłaszcza problematyczne może być przewożenie mebli. Zajmują dużo miejsca i bywają ciężkie.

Planując przeprowadzkę w inne miejsce, bez względu na to czy zmieniasz adres zamieszkania czy też siedzibę firmy, raczej mało prawdopodobne jest, że również zaplanujesz zmianę mebli. Wyrzucenie tych starych i zakup nowych niekiedy nie wchodzi w grę. Możliwa jest ich ewentualna częściowa wymiana. A co z tymi, które chcemy zabrać? To oczywiste: trzeba je przetransportować. Oto kilka wskazówek, które pozwolą Ci odpowiednio się do tego zabrać.

Zabezpieczenie mebli

To niezwykle ważna rzecz. Opróżnij wszystkie szafy, szuflady. Zastanów się czy warto rozkręcać meble. Może lepiej będzie je przewieźć rozkręcone albo po części zdemontowane. Pamiętaj, że to zaważy na przyszłościowym odpowiednim wniesieniu mebli. Dlatego zawczasu zapoznaj się z wymiarami drzwi i klatek schodowych. Kolejna ważna kwestia to odpowiednie zabezpieczenie mebli w transporcie. Bez tego ani rusz. Niezbędny okaże się folia stretchowa albo też folia bąbelkowa. Najlepsze efekty uzyskuje się, po co najmniej 3-krotnym owinięciu folią.

Zatrudnij fachowców

Samodzielne zorganizowanie przeprowadzki, zwłaszcza, jeśli masz dużo mebli zapewne będzie niezwykle trudne. Chociażby przez wzgląd na to, że konieczne jest nie tylko odpowiednie ich zabezpieczenie, ale przede wszystkim wniesienie. Do tej drugiej czynności z pewnością przyda Ci się ktoś do pomocy. W takim przypadku warto postawić na profesjonalną firmę, która zajmuje się organizowaniem przeprowadzek, np. http://www.przeprowadzki-tom.pl/. Dzięki temu otrzymasz ekipę, która pomoże Ci odpowiednio przygotować meble do transportu. Firma dostarczy materiały, które pozwolą na zabezpieczenie mebli przed uszkodzeniem zarówno w trakcie transportu, jak i podczas ich wynoszenia czy wnoszenia.. Ponadto pracownicy zajmą się ich wynoszeniem i ładowaniem do samochodu transportowego. Następnie zawiozą je do miejsca docelowego i tam rozładują. Takie firmy posiadają często różne inne udogodnienia, które znacznie ułatwiają prace i redukują konieczność dźwigania mebli, np. windy samozaładowcze. Wynajęcie profesjonalnej firmy to również świetne rozwiązanie dla osób, które nie posiadają własnego samochodu, który umożliwiłby im transport mebli. Standardowa osobówka oczywiście nie wystarczy. Niezbędne jest dostawcze auto, a przecież nie każdy takie posiada. Ponadto profesjonalna ekipa z pewnością sprawi, że Twoja przeprowadzka pójdzie szybko i sprawnie i bez żadnych przeszkód.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj