Jak wybrać odzież dla dziecka? Porady dla mam

Każda mama chce, aby jej dziecko wyglądała jak najlepiej w swoich ubrankach. Ale nie zawsze to co chce mama, jest dobre dla dziecka. Wiele ubranek choć pięknych okazuje się zupełnie niepraktycznymi, a potem trudno jest je oddać do sklepu z powrotem czy też sprzedać.

Czasami też można kupić coś pod wpływem chwili, bo jest modne. Niestety to co modne też nie musi być dla dziecka najlepsze. Co zatem kupować, aby odzież dziecięca była praktyczna, ale też ładna?

Jak wybrać odzież dla dziecka?

Warto pokierować się radami mam czy babć, które już na naszym przykładzie ubieranie dziecka przerabiały i wiedzą co się sprawdzi, a co jest kompletną porażką. Można też podpytać znajomych matek w co ubierają dzieci i na co zwrócić szczególną uwagę albo nawet o konkretne sklepy, gdzie robią takie zakupy. Warto też sprawdzić czy pobliska hurtownia odzieży nie ma dziecięcych ubranek.

Wybierając ubranie najpierw trzeba sprawdzić metkę. Nie tylko czy będzie pasować na wzrost i wagę dziecka, ale też z jakiego materiału jest to ubranie wykonane. Zawsze najlepsze są naturalne materiały jak bawełna, len czy wełna, albo delikatniejszy kaszmir. Ale ponieważ nie są to najtańsze materiały warto też rozejrzeć się za bawełną z elastanem czy akrylem.

Kolejny element, na który zawsze trzeba zwrócić uwagę to zapięcie. U niemowlaków najlepiej się sprawdzają ubranka zapinane na zatrzaski. Szybko można je rozpiąć i zapiąć. Suwaki to niezbyt dobry pomysł, ponieważ można nimi przyciąć delikatna skórę dziecka, a z kolei kiedy są na plecach zwyczajnie mogą się dziecku wbijać w skórę. U kilkulatków jednak to zapięcie sprawdzi się lepiej. Tak samo jak buty na rzepy. I niechodki dla niemowląt i buty dla przedszkolaka powinny być na rzepy, aby łatwo i szybko było je wkładać i zdejmować.

Dziecko powinno też mieć swobodę ruchów, więc nie można kupować zbyt obcisłych ubrań z wąskimi rękawami czy nogawkami. Niewskazane są też ubranka z kołnierzykiem czy po prostu w innym rozmiarze niż jest wskazany.

Gdzie kupić odzież dziecięcą?

Największy wybór zawsze zaoferuje hurtownia odzieży dziecięcej. Ale niektóre ze sklepów odzieżowych tzw. sieciówki również mają osobne działy odzieży. Kupując ciuszki warto kierować się jakością, a nie samą nazwą firmy na metce.

Porady dla mam udzieliła hurtownia odzieży dziecięcej M-moda.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj