Jak wybrać odpowiedni pajac dla swojego maluszka?

Pajac to wygodne i komfortowe rozwiązanie zarówno dla niemowląt jak i nieco starszych dzieci. Jest rodzajem kombinezonu, całościowym strojem z nogawkami i rękawkami, najczęściej posiada również zabudowane stopki. Zapina się na napy, rzepy lub suwak. Szczególnie polecane i komfortowe są pajace zapinane na swoje całej długości- napy rozłożone są wtedy na brzuszku i wewnętrznej stronie nóżek, co pozwala na szybką i sprawną wymianę pieluszki bez konieczności rozbierania maluszka. Jeśli planujemy zakup pajaca zapinanego na zamek błyskawiczny należy sprawdzić czy suwak jest dobrze osłonięty materiałem, tak aby nie podrażniał delikatnej i wrażliwej skóry dziecka.  Dostępne są też modele wkładane przez głowę, jednak z opinii użytkowniczek wielu for i blogów parentingowych wiadomo, że nastręczają pewnych problemów przy zakładaniu, a późnej przy wymianie pieluszki, niepotrzebnie stresując zarówno rodziców jak i ich pociechy.

Wybór odpowiedniego pajaca musimy rozpocząć od określenia naszej potrzeby. Do czego będziemy go używać? Pajace zasadniczo  można podzielić na bieliźniane i ubranka wierzchnie w zależności od funkcji, którą mają spełniać. Te pierwsze to zazwyczaj miłe, bawełniane śpioszki, które można potraktować zarówno jako piżamkę dla maluszka, strój dzienny jak i  cieplutką bazę pod ubranie właściwe. Dobre jakościowo nie przegrzewają dziecka, a jedynie chronią przed zawianiem.

Wierzchnie najczęściej wykonane są z weluru, polaru lub termofroty. Najczęściej polecany jest welur. To bardzo  miękki i niezwykle przyjemnym w dotyku materiał. Cechuje go duża wytrzymałość na przetarcia, nie odkształca się w praniu i nie reaguje źle na delikatne prasowanie. Pajac welur jest idealny do wyjścia na jesienny lub zimowy spacer. Jest ciepły, nie przesuwa się, nie wymaga nieustannego poprawiania. Zaletą tego typu ubranek jest także bogactwo kolorystyki i wzornictwa- welurowe pajace  stylizowane są na zwierzątka (z uszkami na kapturach i ogonkami na pleckach), wyszywane, ozdabiane nadrukami i aplikacjami.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj