Jak odpowiedzialnie przelewać pieniądze za granicę?

Dzisiaj wykonanie przelewu poza granice kraju nie jest już żadnym problemem – możemy wygodnie płacić w sklepach internetowych, na przykład z wykorzystaniem internetowych systemów płatności, możemy też korzystać z kart lub specjalnych przelewów międzynarodowych, które są bezpieczne i szybkie. Jeżeli chcesz przesłać pieniądze do innego kraju, sprawdź razem z nami, jak zrobić to odpowiedzialnie!

Zlecenie przelewu za granicę jest szybkie i wygodne, gdy ma się do dyspozycji konto bankowe z dostępem on-line – wtedy wszystko można zrobić samodzielnie. Sama procedura wykonania przelewu zależna jest przede wszystkim od tego, do którego kraju planuje się przelać pieniądze, a także w jakiej mają być one walucie.

Przelewy SEPA w euro

Zdecydowanie najprościej jest wykonać przelew walucie euro oraz w obrębie Jednolitego Europejskiego Obszaru Płatności, czyli w skrócie SEPA. W tym przypadku konieczne jest posiadanie waluty euro lub też można zlecić wymianę waluty bankowe – jest to jednak mało opłacalne, ponieważ banki pobierają wtedy spore prowizje i zarabiają na dużych spreadach. Znacznie bardziej opłacalne jest skorzystanie z kantorów internetowych Trejdoo.com, które umożliwiają wymianę po bardziej korzystnym kursie.

Aby skorzystać z przelewu SEPA, konieczne jest posiadanie numery docelowego rachunku podanego w formacie IBAN – wtedy na początku numeru rachunku dodatkowo znajdują się litery wskazujące na kraj, w którym konto jest prowadzone. Także potrzebny będzie numer BIC banku.

Przelewy międzynarodowe SWIFT

Kolejnym sposobem na przelewy zagraniczne w praktycznie każdej walucie są przelewy SWIFT, które są już droższe i idą dłużej. Przelewy tego rodzaju także można wykonać przez internet lub w placówce banku. Dla korzystniejszej wymiany walut można skorzystać też z kantoru Trejdoo.com lub innych kantorów on-line.

Systemy płatności internetowych

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o systemach płatności internetowych, na przykład popularnym systemie PayPal, który pozwala na wymianę pieniędzy przez internet bez konieczności realizacji przelewów. W tym przypadku płacić można z konta bankowego lub też kartą podpiętą do konta PayPal. Do wysłania pieniędzy potrzebny jest tylko adres e-mail odbiorcy.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj