Jak odpowiednio dbać o stawy? Kolagen na stawy

Chore stawy i kolana wprowadzają do życia codziennego wiele utrudnień i dysfunkcji. Bardzo często uniemożliwiają normalną sprawność fizyczną.

Po 25 roku życia, a wiec bardzo wcześnie poziom kolagenu samoistnie produkowanego spada. W tym czasie pojawiają się więc kłopoty ze stawami oraz zmarszczki.

Stawy to ruchom połączenia kości. Wraz ze szkieletem są odpowiedzialne za sprawność organizmu. Potrzeba 3 elementów by wszystko działało jak należy a więc mazi, chrząstki stawowej praz przyczepów ścięgien i mięśni. Jeżeli będą dobrze konsekrowane pozwolą przez wiele lat cieszyć się pełną sprawnością.

Zwyrodnienie stawów

Choroba ta może dotknąć osoby w każdym wieku. Ma ona przewlekły przebieg. Nazywana inaczej artrozą objawia się głownie bólami podczas poruszania i sztywnością stawów o poranku. Zmiany chorobowe występują przed wszystkim w okolicy stawu kolanowego. Kolagen zlokalizowany jest w skórze, ścięgnach oraz rogówce oka. Stanowi cenne źródło aminokwasów. Za ochronę stawów odpowiedzialny jest przede wszystkim kolagen typu II, znajduje się on w chrząstkach stawowych.

Liczne badania potwierdziły iż kolagen wykazuje dobroczynne właściwości dla utrzymania kondycji stawów. Szczególnie wskazany dla osób z osteoporozą bądź zapaleniem stawów. Ponadto białko pozytywnie wpływa na zwiększenie gęstości kości oraz mineralizację ich.

Aktywność ruchowa

Fizyczna aktywność świetnie wpływa na cały szkielet człowieka. Zwiększa syntezę płynu stawowego oraz odżywia kości i poprawia ukrwienie tkanek. Ponadto regularny sport pozwala zrzucić zbędne kilogramy, które są odwiecznym wrogiem stawów.

Suplementy kolagenowe

Jeżeli stawy mają zachować sprawność przez długie lata niezbędne okazują się suplementy diety typu kolagen czy glukozamina. Kolagen jest naturalnym białkiem wchodzącym w skład mięśni oraz stawów. W skórze odpowiada przede wszystkim za jej elastyczność. Najważniejszym z nich jest kolagen typu II. Odpowiada on za wytrzymałość oraz odporność tkanki chrzęstnej.

Glukozamina

Stanowi budulec związków chemicznych, które wchodzą w skład chrząstki stawowej. Występuje naturalnie w ludzkim organizmie lecz z wiekiem jego proces produkcji znacząco spada. Szczególnie daje się to we znaki stawom, dlatego suplemntacja jest punktem niezbędnym.

Dieta

Najbardziej optymalną dietą na stawy jest zbilansowane menu. Pozwoli ona dostarczyć stawom, kościom, a także mięśni odpowiednich składników. Dodatkowo pozwoli zrzucić nadprogramowe kilogramy.

Który kolagen wybrać?

Kolagen naturalny nie występuje właściwie w pożywieniu, a na pewno Ne w ilościach niezbędnych. Tak więc zażywanie go w formie suplementów diety poprawi kondycję stawów. Produkty można przyjmować w formie tabletek, płynu oraz proszku. Tabletki na stawy FLEXIDIUM 400. Lekarze często polecają tego typu suplementację aby zatrzymać proces niszczenia stawów. Wraz z wiekiem stawy się ścierają, a ilość płynu stawowego zmniejsza. Do szybszego ich starzenia dochodzi również, gdy uprawiasz sport lub pracujesz fizycznie przez wiele lat i przebyłeś różne urazy. Chrząstka stawowa niszczona jest jako pierwsza, a więc warto o nią dbać już od młodych lat.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj