Jak odnieść sukces na obcasach?

Beata Jakoniuk- Wojcieszak dziennikarka TVP Info

Beata Jakoniuk- Wojcieszak dziennikarka TVP Info

Bohaterki programu „Teraz kobiety” w TVP Info często miały w życiu „pod górkę”. Niska płaca, groźba bezrobocia i rodzina na utrzymaniu. To wszystko sprawiło, że postanowiły wziąć los we własne ręce. Ich pomysły na samodzielny biznes okazały się strzałami w dziesiątkę. Co pomogło im odnieść sukces?
Bardzo ważna jest idea, która pomoże połączyć pracę z zainteresowaniami. Dla Agnieszki Kuźniarskiej inspiracją okazała się rodzinna pasja – kolarstwo. Bezrobotna magister kulturoznawstwa postanowiła otworzyć w swoim miasteczku pierwszą wypożyczalnię rowerów. I trafiła na sam początek boomu na jednoślady. Przełomem dla Katarzyny Lipskiej okazała się z kolei wizyta w sklepie zoologicznym. Jak zwykle nie było karmy dla jej jaszczurki. Karmy, czyli… żywej szarańczy. Katarzyna krzyknęła „Eureka!” i po kilku miesiącach prowadziła już własną hodowlę tych owadów. Odkryła niszę i dziś dominuje na krajowym rynku.

 

 

 

Teraz Kobiety - Babska Ekipa Remontowa

Teraz Kobiety - Babska Ekipa Remontowa

Teraz Kobiety - Babska Ekipa Remontowa

Teraz Kobiety - Babska Ekipa Remontowa

Anna Haniszewska kiedyś pracowała w supermarketach. Zajmowała tam różne stanowiska, ale gdy trafiła do pracy na kasie, uświadomiła sobie, że potrzebuje ruchu, a siedzenie w miejscu jest nie dla niej. Podjęła odważną decyzję i postanowiła znaleźć zajęcie, które dawałoby jej satysfakcję, a jednocześnie pozwoliło się utrzymać. Z kolei plastyczka Anna Lipińska, która przez lata pracowała w firmie włókienniczej, straciła pracę i szukała nowego zajęcia. Los połączył drogi obu kobiet i w ten sposób powstała ekipa remontowa, która żadnego zlecenia się nie boi. Dwóm paniom pomaga też mężczyzna – Tomasz Adamus. Razem tworzą zgrany zespół, który z powodzeniem działa na rynku już od 3 lat.

Ale każda bohaterka mierzy sukces własną miarą. Dla szwaczki Elżbiety Bajon było nim samo wyrwanie się z zaklętego kręgu biedy. Kobieta dwa lata próbowała wygrać z bezrobociem. Wyjściem okazało się szycie kostiumów teatralnych oraz ubrań wzorowanych na strojach ludowych. Pomysł chwycił i dziś Pani Elżbieta prowadzi malutkie, dobrze prosperujące przedsiębiorstwo. Ciekawe, nietypowe zajęcie oraz „bycie własnym szefem” to dla bohaterek cyklu „Teraz kobiety” sprawy równie ważne, co satysfakcjonująca płaca.
Gdzie szukać środków na rozkręcenie własnego biznesu? Jak połączyć macierzyństwo z pracą? Dlaczego nie warto być perfekcyjną panią domu? Odpowiedzi na te pytania widzowie poznają w niedzielne poranki, o godzinie 7.15 na kanale TVP INFO oglądając program „Teraz Kobiety”.
10-odcinkowy cykl, który miał premierę 16 września, promuje aktywność zawodową kobiet. Widzowie mogą się przekonać, jakie korzyści przynosi ona nie tylko paniom, ale również ich otoczeniu i całej gospodarce. Tym bardziej, że Polki, niezależnie od wieku, są bardzo przedsiębiorcze, pomysłowe i ciągle podnoszą swoje kwalifikacje.
O aktywności zawodowej kobiet ze swoimi gośćmi rozmawia Beata Jakoniuk-Wojcieszak, dziennikarka i sekretarz programu TVP INFO, a prywatnie mama czwórki dzieci. Do tej pory studio odwiedzili m.in. Dorota Warakomska, rzeczniczka Kongresu Kobiet, Jarosław Adamkiewicz, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia oraz Aleksandra Sołtysiak, Inicjatorka Porozumienia Żłobkowego. Widzowie dowiedzieli się już, że każdy moment życia jest odpowiedni, by zacząć spełniać się zawodowo. A także gdzie mogą szukać wsparcia na rozpoczęcie własnej działalności.
Cykl „Teraz Kobiety” pokazuje, że Polkom nie brak zapału, umiejętności ani dobrych pomysłów. Z powodzeniem godzą one obowiązki domowe i zawodowe. To także kopalnia wiedzy dla pracodawców, którzy dzięki programowi poznają korzyści, jakie przynosi różnorodność w zespole oraz że to nie wiek określa dobrego pracownika.

 

Program został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Fanpage „Teraz Kobiety”: http://www.facebook.com/TerazKobiety

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj