Jak naturalne paznokcie wygryzły tipsy

Tajniki doskonałego pedicure&manicure

Jeszcze kilka sezonów wstecz królowały długie, błyszczące tipsy. Obecnie mało kto uważa, że sztuczne,  doklejane paznokcie to szyk i elegancja. Do łask powróciły naturalne paznokcie, które z całą pewnością muszą być zadbane i pomalowane, choćby bezbarwnym lakierem.

manicure

sxc.hu

Perfekcyjny manicure i pedicure możemy zrobić same w domu. Aby nasze dłonie wyglądały gustownie, zaczynamy od usunięcia zmywaczem resztek lakieru, następnie piłujemy paznokcie w jednym kierunku. Pamiętajmy o odpowiednim pilniczku, najlepszy będzie szklany. Kształt migdałowy optycznie wydłuża nasze palce, a kwadratowy nieco skraca. Następnie, za pomocą polerki wyrównujemy płytkę i zanurzamy dłonie w miseczce z wodą, sokiem cytryny i kawałkami mydła. Po namoczeniu usuwamy skórki, za pomocą drewnianego patyczka. Na koniec odtłuszczamy płytkę zmywaczem i malujemy na nasz ulubiony kolor.

Stopy wymagają podobnych zbiegów jak dłonie, ale zaczynamy od ztarcia zgrubiałego naskórka. Robimy to „na sucho” za pomocą kamiennej tarki. Następnie przygotowujemy letnią kąpiel w misce z olejkami, solą, ziołami lub kilkoma kroplami cytryny. Cały proces powinien trwać ok. 20 minut. Po osuszeniu stóp,  zabieramy się do skórek i skrócenia płytki. Paznokcie przycinamy prosto i  dbamy o lekko zaokrąglając brzegi paznokcia.

Warto zaopatrzyć się w dobre kosmetyki oraz narzędzia. Jeśli nasze paznokcie wymagają specjalnej opieki, zainwestujmy kilka złotych w odżywki i wzmacniacze. Kolor zmienia się co sezon, ale powinien on być dopasowany do stroju. Dziwnie wyglądają długie, czerwone paznokcie, jeśli ubierzemy stary dres i wyruszymy na grzyby do lasu. Przez cały rok musimy pamiętać o codziennej pielęgnacji naszych dłoni i stóp, dzięki temu manicure i pedicure będą dla nas chwilą relaksu, a nie koniecznością.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj