Jak łatwo zarządzać produkcją? Poznaj złoty środek!

Zakładając własną firmę należy brać pod uwagę sukces ale niestety również porażkę. Jak zarządzać zasobami przedsiębiorstwa, aby utrzymać się na rynku i generować zaplanowane zyski? Odpowiedź na to pytanie zna naprawdę niewielu.

Jesteś przedsiębiorcą, znasz doskonale swoją firmę, pracowników i zachodzące w niej procesy ale czy znasz też złoty środek, który pozwoli Ci bezbłędnie zarządzać produkcją, aby wycisnąć z niej maksimum osiągnięć? ,,Właściwie zorganizowany proces produkcji to klucz do sukcesu Twojej firmy” – mówi Tomasz z AXHelpers, firmy która od lat doskonali procesy zachodzące w małych, średnich oraz tych największych przedsiębiorstwach.

Niezwykle pomocnym w dziedzinie produkcji a właściwie zarządzania nią okazuje się zaawansowany system ERP Microsoft Dynamics NAV, który zapewnia skuteczną pomoc i niweluje ryzyko błędów. Na podstawie analizy setek danych, pomaga usprawnić procesy produkcyjne, co w efekcie przekłada się na większą wydajność przy mniejszym nakładzie pracy i krótszym czasie jej wykonywania. Omawiany system planuje nie tylko produkcję ale i szczegóły dostawy, tworzy harmonogramy, zbiera i raportuje dane, które w końcu sam analizuje. Tak przetworzone informacje znacząco skracają czas na podjęcie decyzji i niwelują ryzyko popełnienia błędu wynikającego z wdrożenia niekorzystnej strategii dotyczącej działania Twojego przedsiębiorstwa. Uporządkowane wnioski z regularnie prowadzonych analiz i łatwy dostęp do informacji z pewnością pomogą także w szybkim reagowaniu na nowe sytuacje i umożliwią dynamiczne wprowadzenie koniecznych zmian właściwych dla nieustannie zmieniającego się rynku.

Nadal nie wiesz, co możesz zyskać dzięki implementacji systemów ERP?

  • Bardziej dokładną analizę biznesową przedstawioną w formie prezentacji graficznej, która zawiera dane eksportowane do powszechnie używanych narzędzi np. Excel, Word, PDF.

  • Usprawnienie zarządzania produkcją, także tą wykonywaną na specjalne zamówienie. Dzięki omawianym systemom w prosty sposób możesz nanieść zmiany w zaplanowanych już procesach a także ustawić harmonogram przyszłych zadań.

  • Ustalenie wielkości produkcji – aby nigdy nie było braków lub nadwyżek, które negatywnie wpływają na działanie całego przedsiębiorstwa.

  • Realna kontrola kosztów pomoże monitorować zarówno stałe opłaty, jak i te pojawiające się sporadycznie. Wszystko to, bez konieczności wprowadzania nowych algorytmów obliczeniowych za każdym razem kiedy pojawi się nietypowa sytuacja.

Aby jeszcze dokładniej poznać specyfikę działania systemów ERP i poznać korzyści wynikające z ich wdrażania zalecamy zapoznać się z case’ami pokazującymi zmiany przed i po wdrożeniu tego typu oprogramowania.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj