Hurtownie dropshipping – czy warto z nimi współpracować?

Nowoczesne sklepy internetowe, aby przetrwać muszą przynosić jak największe zyski przy możliwe jak najmniejszym wysiłku. Prowadzenie firmy zajmującej się sprzedażą internetową może przynosić wielkie dochody przy stosunkowo niskim nakładzie pracy. Trzeba jednak wiedzieć, jak mądrze zajmować się tym biznesem. W ostatnim czasie coraz częściej mówi się o współpracy z hurtowaniami dropshipping, która może przynieść wiele korzyści dla przedsiębiorcy.

Czym jest dropshipping?

To jeden z nowszych modelów logistycznych, który opiera się na odciążeniu sprzedawcy od prowadzenia magazynu i koordynowaniu procesu wysyłki towaru do klienta. Rolą sklepu internetowego jest właściwe zaprezentowanie produktu, zachęcenie do kupna, zebranie jak największej ilości zamówień, które następnie przekazywane są do hurtowni dropshipping. Po jej stronie znajduje się magazynowanie, kolekcjonowanie zamówień i wysłanie do nabywcy.

Zalety dropshippingu

Już sama definicja pojęcia nasuwa kilka cennych zalet – ułatwienie pracy e-sklepu, brak konieczności posiadania przestrzeni do magazynowania i przekazanie odpowiedzialności za cały proces logistyczny do hurtowni. Korzystanie z dropshippingu oznacza więc ograniczanie kosztów związanych z transportem i ochroną towaru, przyspieszenie procesu dostawy. Brak magazynu oznacza także, że pracownicy e-sklepu mogą poświęcić więcej uwagi na obowiązki związane z zarządzaniem sklepem internetowym, nie tracąc czasu na obsługę logistyczną zamówień.

Optymalne rozwiązanie dla nowych w branży

Hurtownie dropshipping to dobre rozwiązanie dla firm, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z e-handlem i nie mają wystarczających nakładów finansowych wymaganych, aby posiadać dobrze zaopatrzony magazyn. Wiele młodych e-sklepów korzysta z platform takich jak Sky-Shop, oferujących gotowe, profesjonalne sklepy. W ramach współpracy istnieje możliwość integracji e-sklepu z wieloma hurtowniami typu dropshipping, co znacznie ułatwia prowadzenie działalności. Ten model współpracy to przyszłość e-handlu.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj