Fotografie drukowane na płótnie – sposób na niepowtarzalną ozdobę mieszkania

Ostatnie trzydzieści lat to okres transformacji gospodarczej i społecznej. W Polsce otworzono zagraniczne sklepy z meblami i dekoracjami do domów. To sprawiło, że nasze mieszkania zaczęły się zmieniać. Zamiast sztampowych meblościanek, które można było znaleźć w każdym domu, pojawiły się meble bardziej zróżnicowane. Także przedmioty dekoracyjne znacznie się zmieniły. Obecnie już tylko w nielicznych domach na szafkach i komodach stoją kryształowe wazony, a na ścianach wiszą porcelanowe talerze, które dwadzieścia kilka lat temu były hitem. Teraz wybieramy o wiele bardziej wyrafinowane i znacznie ładniejsze ozdoby. Ponadto stawiamy na personalizację elementów wyposażenia wnętrz, dzięki czemu już na pierwszy rzut oka widać, kto tu mieszka.

Obrazy

Jedną z charakterystycznych ozdób znajdujących się na ścianach naszych domów są obrazy. W epoce socjalizmu, niemal każde mieszkanie ozdabiały reprodukcje znanych obrazów. Często można było zobaczyć np. obrazy Matejki w całości lub fragmentach oraz o różnej wielkości. W większości wypadków były to słabej jakości wydruki włożone w niezbyt ładne ramki. Dziś ilość tego rodzaju dekoracji znacząco zmalała. Coraz częściej na ścianach pojawiają się obrazy malowane przez artystów a nie kopie z kopii. Taka zmiana jest bardzo dobrym symptomem, gdyż mówi o rozwoju i bogaceniu się naszego społeczeństwa.

Fotografie

Zdjęcia rodzinne od zawsze były uznawane nie tylko za pamiątkę, ale również za ozdobę mieszkania. Zazwyczaj prowokowały one do rozmowy o najbliższych, bo jak nie wspomnieć o pięknej córce,  obrotnym synu czy grzecznych wnuczętach. Fotografie rodzinne stały na komodach, półkach i oczywiście wisiały na ścianach. W zależności od rodzaju wydruku oraz ramki wyglądały lepiej lub gorzej. Dziś również można cieszyć się pięknymi zdjęciami rodzinnymi, tyle tylko, że możliwa jest ich artystyczna odsłona. Piękne fotografie ślubne, z chrzcin, komunii a nawet zdjęcia z wakacji można wydrukować na płótnie, co sprawi, że będą wyglądały jak obrazy. Taka ozdoba doskonale sprawdzi w każdym domu.

Gdzie można wydrukować fotografie?

Wydrukami fotograficznymi zajmuje się większość zakładów fotograficznych. Jeśli zależy nam na wysokiej jakości zdjęć można skorzystać z usług specjalistycznych drukarni takich jak np. warszawska MANU Print Shop. Takie drukarnie posiadają drukarki, które bardzo dokładnie odwzorowują naturalną kolorystykę zdjęcia. Większość z nich do druku wybiera wysokiej jakości płótna i tusze, dzięki czemu powstające obrazy nie blakną i wspaniale prezentują się przez długie lata.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj