Dlaczego narty All Mountain?

All Mountain to rodzaj, a raczej grupa nart, która w sezonie 2017/2018 była jedną z najchętniej wybieranych przez miłośników sportów zimowych. Bezsprzecznie największą zaletą tego rodzaju nart jest to, że w obrębie tej grupy znajdziemy bogatą ofertę nart różnego rodzaju, dzięki czemu każdy może wybrać coś dla siebie, niezależnie od swojego poziomu zaawansowania, umiejętności lub też upodobań co do miejsca zjazdów i techniki. To dobre narty na start, ale i osoby już jakiś czas trenujące i posiadające określone wymagania docenią narty tego rodzaju renomowanych producentów.

Wszechstronne narty dla każdego

Niektóre portale tematyczne dodatkowo przeprowadzają testy, w których pokazane jest, czy faktycznie narty tego rodzaju sprawdzają się w praktyce. Najczęściej narty te pozytywnie przechodzą testy. Jak wynika z samej nazwy, oferowane narty sprawdzą się tak naprawdę w każdym warunkach i w każdych górach. Będą wygodne w większych śniegowych zaspach jak i zapewnią komfortową jazdę na twardym, dobrze utwardzonym stoku. Co charakterystyczne to odrobinę dłuższa deska, dzięki której narty są bardziej stabilne, dają lepsze podparcie i możliwość kontroli nart, a co za tym idzie wydają się bardziej bezpieczne. Z tego też względu będą one odpowiednie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tym sportem.

Kiedy jeszcze nie mamy sprecyzowanego stylu jazdy

Jeśli jeździmy dla przyjemności i robimy to raczej rekreacyjnie – możemy nie mieć jeszcze sprecyzowanego stylu jazdy. Narty All Mountain są w takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem, bo potrafią łączyć w sobie narty typu Race oraz Freeride – sprawdzą się zarówno na utartych trasach, jak i pozwolą na jazdę poza wyznaczonymi trasami. Jeśli zaczynamy naszą przygodę z nartami i chcielibyśmy kupić jakiś model nart uniwersalnych, które sprawdzą się niezależnie od tego, gdzie pojedziemy i w jaki sposób będziemy się poruszać po stoku – ten typ nart sprawdzi się najlepiej. Dają one pożądaną stabilność przy czym jednocześnie wcale nie tracą one na swojej skrętności.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj