Dlaczego aktywne fizycznie kobiety powinny stosować suplementy diety?

Wysiłek fizyczny jest drogą, którą dojść możemy do dobrego samopoczucia, doskonałej sylwetki oraz silnego zdrowia. Podążając nią, nie zapominajmy o wsparciu!

Zalet regularnych ćwiczeń jest wiele. Poprawiają naszą wydolność fizyczną, pozytywnie oddziałują na układ krążenia, zapobiegając zawałom i regulując ciśnienie krwi, pozwalają zachować siłę mięśniową (a przez to – ustabilizować kręgosłup i stawy), wzmacniają układ odpornościowy, zmniejszając naszą podatność na rozmaite choroby. Dzięki wysiłkowi polepsza się nasze samopoczucie, a produkowane w jego trakcie endorfiny neutralizują stres i poczucie napięcia.

Dla kobiet istotna jest także jeszcze jedna korzyść, wynikająca z regularnego podejmowania aktywności fizycznej: pozwala ona na zachowanie lub osiągnięcie upragnionej sylwetki, redukcję nadprogramowych kilogramów oraz bieżące spalanie nadmiernych kalorii. Sportowy wysiłek pobudza proces przemiany materii i poprawia funkcjonowanie układu pokarmowego. Ruch pozwala więc nam poczuć się lepiej, zdrowiej i… piękniej!

Który sport wybrać?

Najlepiej ten, który lubimy najbardziej. Bieganie, pływanie, jazda na rowerze lub rolkach, siłownia, tenis, siatkówka, nordic walking… Możliwości jest wiele – z pewnością każda z nas wybiera ćwiczenia, które sprawiają jej najwięcej przyjemności. Warto jednak pamiętać, by podejmowana przez nas aktywność była wszechstronna, czyli wszechstronnie wpływała na nasz organizm – zarówno pod kątem wytrzymałości, jak i siły czy koordynacji.

Nie zapominajmy o tym, by treningi przeprowadzać regularnie, dzięki czemu będą one skuteczniejsze. Wówczas nie tylko efektywniej będą poprawiać nasze zdrowie i kondycję, ale także naszą sylwetkę. Ważny jest też stopień intensywności ćwiczeń. Zaczynajmy od tych najmniej intensywnych, systematycznie zwiększając obciążenia, by nie narażać naszego organizmu na nadmierny wysiłek, a także siebie – na zbyt szybkie zniechęcenie się, wynikające z przemęczenia.

Zbilansowana dieta i suplementy

Zachowanie lub osiągnięcie dobrej kondycji i satysfakcjonującej sylwetki to jednak nie tylko aktywność fizyczna. Bardzo ważne jest połączenie ruchu ze zdrową, zrównoważoną dietą. Zrównoważoną, czyli taką, która dostarcza naszemu organizmowi niezbędnych składników odżywczych, które stanowić będą dla niego podstawowe źródło energii.

Zbilansowanie diety jest istotne szczególnie wtedy, kiedy aktywnością sportową zajmujemy się regularnie. W trakcie wysiłku fizycznego pozbywamy się bowiem nie tylko zbędnych kalorii, ale także części niezbędnych dla naszego funkcjonowania składników odżywczych. Zwiększa się także zapotrzebowanie na białko.

Z pomocą przychodzą więc proteinowe suplementy diety Only For Women (www.onlyforwomen.pl) – opracowane przez specjalistów, przy udziale dietetyków, z myślą wyłącznie o kobietach. Suplementy uzupełniają zapotrzebowanie na podstawowe składniki pokarmowe (białko, aminokwasy egzogenne, witaminy) oraz pozwalają utrzymać prawidłową masę tkanki beztłuszczowej; sprawdzą się także w trakcie diety redukującej masę ciała. Starannie wyselekcjonowane, naturalne składniki (ekstrakty roślinne, minerały, kompleks witamin) pozwolą zachować doskonałą i zdrową sylwetkę, a naturalne aromaty zagwarantują intensywny smak – karmel-toffi, wanilia i mango.

Przepis na piękną sylwetkę? Aktywność fizyczna, zbilansowana dieta i suplementy Only For Women!

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj