Daci Lodgy – czyli 5 zalet rodzinnego vana

Lodgy zadebiutowała w 2012 roku i od razu zyskała uznanie Polaków – została Rodzinnym Samochodem Roku, docenionym ze względu na ogromną przestrzeń dla nawet 7 osób, bezawaryjność, bezpieczeństwo i oszczędność.  Pięć lat obecności modelu na rynku daje szansę na zweryfikowanie opinii kierowców i odpowiedź na pytanie: czy dzisiaj, gdy panuje moda na crossovery, warto kupować vany? Jest pięć powodów, dlaczego warto. Oto one.

 

Cena Lodgy zaczyna się od 38 tys. zł – a to znaczy, że w swoim przedziale jest praktycznie bezkonkurencyjna.  Nowe auto w segmencie C, na pełnej 3-letniej gwarancji, kosztuje tyle co używane innej marki w segmencie B. Oczywiście cena zmienia się w zależności od serii (Acces, Open, Laureate, Stepway, Prestige), czyli od wyposażenia i typu silnika, co można sprawdzić tu: http://www.dacia.pl/samochody-nowe/lodgy

Przestrzeń – wymiary Dacii Lodgy (dł. 4498 mm, szer. 2004 mm, wys. 1683 mm) gwarantują, że 7-osobowa rodzina będzie podróżować komfortowo – nawet w trzecim rzędzie pasażerowie mają wystarczająco dużo miejsca pod nogami i nad głową, a w drugim zmieszczą się obok siebie trzy foteliki dziecięce na mocowaniach Isofix. Do dyspozycji rodziny są liczne schowki o łącznej pojemności 30 l i 207 l powierzchni bagażnika (w wersji 2 miejscowej to nawet 2 617 l, więc w razie potrzeby Lodgy można też wykorzystać do przeprowadzki).

Oszczędność, jaką zapewnia Lodgy wiąże się z niskimi kosztami eksploatacji. Kierowcy często potwierdzają opinię, że model praktycznie się nie psuje – i oznacza to zarówno bezawaryjność silników, wytrzymałość zawieszenia i karoserii, jak i brak drobnych usterek. Ponadto przy spokojnej jeździe Lodgy umożliwia zejście ze spalaniem nawet do 6 l/100 km – to naprawdę dobry wynik jak na tak duże auto.

Bezpieczeństwo jest priorytetem dla rodziny, dlatego Lodgy już w podstawowej wersji Acces posiada przednie i boczne poduszki powietrzne, system kontroli toru jazdy ESC oraz HSA, ABS z układem wspomagania nagłego hamowania i system kontroli ciśnienia w oponach. Manewrowanie tak dużym autem nie jest proste, ale zadanie ułatwiają czujniki parkowania.

Wyposażenie – choć jego poziom zależy od wersji modelu, widać że konstruktorzy Dacii naprawdę chcieli ułatwić życie kierowcy: pomyśleli o komputerze pokładowym, ograniczniku prędkości, jak i systemie wspomagania parkowania tyłem.  Najbogatsza wersja  Prestige posiada system multimedialny Media Nav  z 18 cm ekranem dotykowym, nawigacją, Bluetoothem, USB/jack i z pilotem przy kierownicy. Wisienką na torcie są eleganckie bonusy – jak chromowane elementy czy kierownica pokryta skórą.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj