Czym wyróżnia się profesjonalny stomatolog?

Jeśli odpowiednio zadbamy o zęby, będziemy umawiać się do stomatologa głównie na przeglądy.

Jednak warto zacząć od wyboru odpowiedniego gabinetu, gdzie stawia się na profilaktykę, a także gdzie możemy wykonać rożne zabiegi: od leczenia kanałowego, przez ekstrakcję zęba po implanty stomatologiczne. Zadbany uśmiech jest naszą wizytówką i nie warto na nim oszczędzać.

Czym wyróżnia się profesjonalny stomatolog? Profilaktyka przede wszystkim

Profesjonalny stomatolog rozpozna próchnicę we wczesnym stadium, a także skieruje na wizytę u higienistki, która skoryguje błędy w higienie jamy ustnej. Dzięki specjalnej barwiącej tabletce, higienistka oceni, które miejsca są niedokładnie czyszczone. Nie ma przypadków, próchnica robi się tam, gdzie zostawiamy płytkę bakteryjną i odpowiednio czyszcząc zęby, możemy zmniejszyć jej ryzyko. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że trzeba nie tylko regularnie myć zęby, ale też przestrzenie międzyzębowe. Służą do tego specjalne końcówki i nić dentystyczna. Na koniec należy wypłukać zęby irygatorem. Takie kompleksowe mycie zębów powinniśmy wykonać przed zaśnięciem.

Leczenie kanałowe

Każdy profesjonalny dentysta stara się uratować ząb przed ekstrakcją, poprzez leczenie kanałowe, do którego używa mikroskopu, najlepszych wypełnień. Zostawienie próchnicy w zębie możne prowadzić do zbierania się bakterii pod wypełnieniem i bolesnego ropnia, a następnie leczenia kanałowego. Błędy stomatologiczne kosztują nas najwięcej, dlatego na dentyście nie należy oszczędzać.

Protetyka i implanty

Gdy zęba nie można uratować, pozostaje protetyka. Jeśli korzeń i nasada zęba są w dobrym stanie, można przytwierdzić do nich koronkę, np. porcelanową. Jeśli ząb wraz z korzeniem został usunięty, pozostają implanty stomatologiczne.

W profesjonalnym gabinecie dentystycznym wykonamy niezbędne badania, takie jak: rtg zęba, pantomogram. Stomatolog zwraca też szczególną uwagę na komfort pacjenta, podając odpowiednią dawkę znieczulenia, lecząc zęby bezboleśnie. Ważne jest regularne zdejmowanie kamienia (minimum raz do roku). Zdrowy uśmiech to najlepsza inwestycja, a prawidłowe nawyki higieniczne należy kształtować już w dzieciństwie. Wbrew pozorom zęby mleczne też są ważne, niektóre wypadają dopiero w 12 roku życia.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj