Czy warto skorzystać z postu leczniczego dr Dąbrowskiej?

Dieta dr Ewy Dąbrowskiej szybko stała się hitem, a wiele osób potraktowało ją jako szybką i bezpieczną dietę odchudzającą. Tymczasem filozofia tej diety i jej cele niewiele mają wspólnego z odchudzaniem, chociaż nie da się zaprzeczyć, że i ten efekt można osiągnąć.

Dieta, albo inaczej post lecznicy, dr Ewy Dąbrowskiej ma na celu dokładne i skuteczne oczyszczenie organizmu z toksyn, zalegających złogów i tłuszczów. Sekret tkwi w dostarczeniu organizmowi minimalnej ilości kalorii, przy maksymalnej ilości witamin i minerałów. Tak odżywiony organizm poczuje swego rodzaju niedosyt i przejdzie na odżywianie wewnętrzne. W efekcie zacznie „zjadać” to, co zalega w organizmie, a co nie jest mu potrzebne. Będzie to oczywiście nadmiar tłuszczu (stąd efekt odchudzający), ale także różnego rodzaju narośle skórne, blizny oraz niezłośliwe guzy nowotworowe. Do osiągnięcia efektów zdrowotnych konieczne jest utrzymanie diety przez minimum trzy tygodnie. Nie należy jej stosować dłużej niż sześć tygodni. Post lecznicy dr Dąbrowskiej bywa czasem nazywany głodówką, ale ta nazwa nie jest adekwatna. Mimo małokalorycznych posiłków, składających się wyłącznie z owoców i warzyw, osoba będąca na diecie nie odczuwa głodu. Jest to możliwe dzięki dużej zawartości błonnika w przygotowywanych potrawach.

Dieta dr Dąbrowskiej to całkowita zmiana stylu życia i żywienia. Już po tygodniu organizm odzwyczaja się od cukrów i przestaje się o nie upominać. Spada także zapotrzebowanie na produkty tłuste i smażone, za to nawykiem staje się przygotowywanie zdrowych i smacznych posiłków. To sposób na pozbycie się uciążliwych i przewlekłych chorób: nadciśnienia, łuszczycy, niezłośliwych guzów, astmy, rozmaitych alergii, padaczki, wrzodów żołądka i żylaków.

Dla osób nieobeznanych z kuchnią niejakim utrudnieniem może być konieczność codziennego szykowania potraw zgodnie z zaleceniami pani doktor. Rozwiązaniem jest skorzystanie z cateringu Na Świeżo, gdzie znajdziemy gotowe dania opracowane zgodnie z zasadami postu leczniczego dr Ewy Dąbrowskiej. Można je zamówić z codzienną dostawą do domu.

Dieta dr Dąbrowskiej polecana jest osobom, które czują, że ich organizm potrzebuje oczyszczenia – są zmęczone, senne, mają problemy ze snem, z koncentracją, oraz osoby chore na wyżej wymienione choroby. Nie jest typową dietą odchudzającą, więc nie poleca się jej osobom, które marzą o szybkim zrzuceniu kilogramów i powrocie do dawnego, niezdrowego stylu życia. Takie działanie najpewniej zakończy się efektem jo-jo.

Dieta dr Dąbrowskiej, chociaż daje spektakularne efekty, nie powinna być stosowana zbyt często. Sama jej autorka zaleca post leczniczy nie częściej niż dwa razy w roku.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj