Czy potrzebuję trenera personalnego?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, lub nie interpretuje w odpowiedni sposób, roli trenera personalnego. Według powszechnej opinii trening indywidualny, to coś więcej niż tylko wylewanie hektolitrów potu, przy wymagającym niebotycznych wysiłków trenerze. Kim jest tak naprawdę trener personalny?

Wsparcie, nie tylko w czasie treningu

Większość trenerów nie kończy swojej pracy z klientem po wyjściu z sali ćwiczeń. Odpowiednie podejście do klienta wymaga interesowania się również po zakończeniu treningu indywidualnego. Jeżeli trener zadzwonił lub napisał smsa z pytaniem o Twoje samopoczucie po odbytym spotkaniu, masz pewność, że współpracujesz z zawodowcem. Odpowiednia osoba powinna również rozwiewać nasze wątpliwości, np.: co do posiłku lub suplementacji. Powinien również odpowiednio motywować, tak aby podopieczny nie popełniał błędów żywieniowych i trzymał się wyznaczonych celów.

Odpowiednia technika to klucz

Jeśli się dobrze przypatrzymy, około 90 procent osób ćwiczących na siłowni, źle wykonuje ćwiczenia. Jest to o tyle ważne, iż zły ruch powtarzany cyklicznie może zmniejszyć zaangażowanie trenowanego mięśnia lub, co gorsza, doprowadzić do kontuzji. Sytuacja jest alarmująca, ponieważ sport powinien przynosić korzyści zdrowotne, nie uszkadzać i doprowadzać do zmniejszenia ruchomości naszych kończyn. Odpowiedni trening indywidualny w Warszawie, Krakowie, czy dowolnym miejscu w Polsce i na Świecie powinien rozpocząć się od zaznajomienia się z poziomem mobilności klienta. Następnie okresem przygotowawczym do ćwiczeń, gdzie pokazywane są wzorce ruchowe i zwiększana jest mobilność obręczy i kręgosłupa. Trener powinien również mieć podstawowe informacje z zakresu fizjoterapii, przez co mógłby pomóc w korygowaniu nieskomplikowanych urazów i wad postawy. Jednak przede wszystkim musi się odznaczać czujnością, aby monitorować podopiecznego i w razie potrzeby odesłać go w ręce lekarzy lub dietetyków, aby poprawić stan zdrowia klienta.

Szczególnie polecany jest trening indywidualny dla osób, które borykają się lub borykały z różnego rodzaju problemami z układem ruchu. Działanie na własną rękę nie będzie tutaj dobrym pomysłem, ponieważ może nieść ze sobą więcej niebezpieczeństw niż korzyści.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj