Czy istnieje skuteczny środek na potencję?

Zaburzenia erekcji u mężczyzn mogą pojawić się w każdym wieku. Problemowi często towarzyszy brak pewności siebie i zniechęcenie. Warto poznać przyczyny dolegliwości i wybrać odpowiednią metodę oraz środek na potencję, by odzyskać wiarę we własne siły.

Przyczyny problemów z erekcją

Kłopoty ze wzwodem mogą mieć podłoże psychologiczne lub organiczne. W pierwszym przypadku przyczyną najczęściej bywa stres i przemęczenie. Dodatkowo zaburzenie erekcji negatywnie wpływa na samoocenę u mężczyzn, co tylko potęguje problem. Przyczyny organiczne kłopotów z potencją są bardziej złożone i mogą dotyczyć poważnych problemów ze zdrowiem. Należą do nich: schorzenia układu sercowo-naczyniowego, uszkodzenia w obrębie układu nerwowego, wrodzone bądź nabyte zmiany anatomiczne lub zaburzenia hormonalne. Negatywny wpływ mogą wywoływać przyjmowane leki, m.in.: preparaty moczopędne, antydepresyjne, hormonalne czy stosowane w chorobie wrzodowej żołądka. Ponadto problemy z erekcją i oddawaniem moczu są częstymi symptomami raka prostaty. Pamiętajmy, że ignorowanie kłopotów ze zdrowiem i zwlekanie z wizytą u lekarza, tylko je pogłębi. Spadek libido pojawia się również wraz z wiekiem poprzez obniżoną produkcję testosteronu. Dzięki prawidłowej diecie, suplementacji i ćwiczeniom fizycznym, możemy znacznie poprawić jakość życia seksualnego nawet u mężczyzn w podeszłym wieku.

Jak zredukować kłopoty ze wzwodem?

Ważnym czynnikiem w walce z zaburzeniami potencji jest diagnoza medyczna. Dzięki odpowiednim badaniom zleconym przez lekarza możliwe będzie ustalenie odpowiedniej terapii. W przypadku psychologicznej genezy zaburzeń, zaleca się psychoterapię oraz terapię dla par. Psycholog pomoże nam w identyfikacji czynników stresogennych i doborze metod ich eliminacji. Równolegle do psychoterapii, seksuolog może zaordynować także farmakoterapię. Pamiętajmy, że redukcja problemu w dużym stopniu zależy też od nas samych. Przemęczenie i stres, a także niezdrowa dieta, w dużym stopniu przyczyniają się do potęgowania zaburzeń. Warto zadbać o sprawność fizyczną oraz utrzymanie prawidłowej masy ciała. Oprócz zmian w diecie i stylu życia możemy sięgnąć po zioła i naturalne substancje, które efektywnie podniosą skuteczność terapii. Powszechnie stosowanym środkiem w zaburzeniach erekcji jest ekstrakt z korzenia żeń-szenia właściwego (Panax ginseng). Dzięki wysokiej zawartości witamin, minerałów i ginsenozyd, żeń-szeń wspomaga prawidłowe funkcjonowanie organów wewnętrznych i procesów przemiany materii. Ziołem poprawiającym sprawność seksualną u mężczyzn, jest też buzdyganek naziemny (Tribulus terrestris). Dzięki obecności saponin, ekstrakt z owoców rośliny pozytywnie wpływa na proces produkcji plemników. Ponadto zwiększa stężenie testosteronu we krwi, oraz usprawnia jej przepływ przez organizm. Skuteczny środek na potencję powinien zawierać w swoim składzie także L-argininę. Jest to naturalny aminokwas, wspomagający syntezę tlenku azotu, przyczyniającego się do prawidłowego ukrwienia organów. Przykładowym suplementem diety, w którego skład wchodzą wymienione składniki jest Permen http://www.permen.pl. Preparat występuje w postaci tabletek,  jego korzystne działanie opiera się na długotrwałym stosowaniu. Zaleca się przyjmowanie 1-2 tabletek dziennie przez okres 6-8 tygodni, który możemy wydłużyć w celu podniesienia efektywności kuracji. Permen występuje w kilku wersjach o zróżnicowanej zawartości substancji i składzie. Przed rozpoczęciem terapii, poinformujmy lekarza lub farmaceutę o zażywanych lekach i chorobach, na które cierpimy. Nie należy przyjmować preparatu Permen, jeśli występuje nadwrażliwość na którykolwiek składnik.

Problemy z erekcją mogą poważnie obniżyć samopoczucie u mężczyzn. Warto skonsultować się z lekarzem i zastosować skuteczny środek na potencję, by zniwelować problem. Wystrzegajmy się preparatów nieznanego pochodzenia, które obiecują szybkie i trwałe efekty. Zadbajmy o zdrowie i dobre samopoczucie, ufając poradom profesjonalistów i stosując sprawdzone środki.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj