Czy implanty zębowe to dobre rozwiązanie?

Postęp w dziedzinie stomatologii sprawił, że istnieje wiele rozwiązań, dzięki którym leczenie naszych zębów jest skuteczniejsze. Osiągnięcia w  implantologii sprawiły, że obecnie implanty zębowe są dostępne niemalże dla każdego, a ponadto ich wygląd nie odbiega od wyglądu naturalnych zębów.

Kiedy warto skorzystać z implantów zębowych?

Utrata jednego lub kilku zębów może być spowodowane przez różnorodne czynniki. Strata zęba może się wiązać na przykład z urazem lub też z wystąpieniem zaawansowanej próchnicy, której nie da się wyleczyć innymi metodami, na przykład poprzez leczenie endodontyczne.  Zastąpienie naturalnego zęba implantem powinno mieć miejsce zawsze po utracie zęba, gdyż każda luka w łuku zębowym narusza układ stogmatognatyczny zębów i powoduje przesuwanie się pozostałych zębów.

Jak przebiega proces wystawienia implantów zębowych?

Dzięki rozwojowi technologii obecnie możliwe jest wszczepienie implantu zębowego już na jednej wizycie. Często jednak proces leczenia implantologicznego jest bardziej skomplikowany. Wszystko zależy od warunków zębowych, jakie ma pacjent. Przed przystąpieniem do leczenia stomatolog kieruje pacjenta na zdjęcie pantomograficzne zębów, aby sprawić, czy jest możliwość zastosowania u pacjenta implantu. W niektórych wypadkach konieczna będzie odbudowa tkanki kostnej. Jeżeli jest możliwość wstawienia implantu, wówczas zakładany jest implant i pokrywany śrubą gojącą. Proces integracji implantu z kością trwa nawet kilka miesięcy, po których zakładana jest korona.

Implanty zębowe kraków są dobrym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które mają kompleksy z powodu swojego uzębienia. Implantologia ściśle współdziała z protetyką, ponieważ istnieje możliwość założenia protezy na implantach, która w odróżnieniu od protezy ruchomej jest o wiele bardziej przyjazna dla pacjenta. Protezy oparte na implantach nie wymagają wszczepienia implantów w miejsce każdego zęba – wystarczy kilka punktów, na który protetyk oprze protezę.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj