Co powinien zawierać skuteczny krem na trądzik?

Trądzik to problem, z którym zmagają się przede wszystkim nastolatkowie, jednak może on również dotknąć osoby dorosłe.

Odpowiednia walka z pryszczami oraz innymi niedoskonałościami powinna polegać przede wszystkim na dogłębnym oczyszczeniu skóry, jednak warto również zaopatrzyć się w odpowiedni krem na trądzik, który pomoże załagodzić zmiany, a także zapobiegnie ich ponownemu pojawieniu się. Co jednak powinien zawierać taki krem? Niezwykle ważne jest to, aby łączył on w sobie właściwości przeciwzapalne oraz antybakteryjne. Warto zatem postawić na produkt, który w swoim składzie zawiera olejek z drzewa herbacianego oraz roślinne wyciągi. Pożądanym składnikiem są również kwasy owocowe, które pomogą delikatnie złuszczyć martwe komórki naskórka, dzięki czemu cera odzyska blask, a produkcja sebum zostanie ograniczona. W drogeryjnych kremach na trądzik można znaleźć wiele substancji, które mogą podrażniać skórę, dlatego też dużo lepiej w tym przypadku sprawdzają się kremy naturalne, które pozbawione są chemicznych dodatków.

Jak dotąd istniał powszechny stereotyp, iż cera trądzika dotyczy tylko i wyłącznie młodzież w okresie dojrzewania. Nie bardziej mylnego. Pryszcze, krosty, zaskórniaki występują zarówno u młodych jak i starszych. Ich skala zależy od indywidualnych predyspozycji człowieka. U części trądzik pojawia się w trakcie zaburzeń hormonalnych, a u innych, gdy dieta okazała się zbyt ostra. Jaki więc zastosować preparat na pryszcze, niezależnie od posiadanego wieku?

Dobry krem na trądzik to taki, który potrafi walczyć z problem od środka, a nie tylko niwelować go z wierzchu, do następnego ujawnienia. Ponadto, preparat anty trądzikowy powinien zawierać właściwości oczyszczające, przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, regeneracyjne i nawilżające. Istotny jest też skład takie kremu lub serum. Najlepiej, żeby krem na pryszcze nie zawierał w sobie żadnych sztucznych substancji, tylko i wyłącznie naturalne składniki. Dla cery trądzikowej zaleca się stosowanie środków opartych na wyciągach roślinnych, pełnych witamin i substancji łagodzących. Dzięki takim preparatom skóra po kilku tygodniach staje się gładka i wolna od nieproszonych krost.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj