Ciąża a seks

Często pary, które spodziewają się potomstwa obawiają się uprawiania seksu podczas ciąży. Lekarze jednak wskazują, że nie stwarza to żadnego niebezpieczeństwa dla dziecka. Należy jednak zapoznać się pozycjami, jakie są bezpieczne podczas ciąży.

Dziecko, które za jakiś czas przyjdzie na świat nigdzie nie jest tak bezpieczne jak w łonie matki. Dlatego też należy obalić mit, że seks w ciąży jest niebezpieczny dla naszego malucha. Jeżeli tylko ciążą przebiega prawidłowo seks nie stanie się przyczyną poronienia lub przedwczesnego porodu. W trakcie ciąży zagrożonej należy zrezygnować ze stosunku.

Dziecko chronione jest przez mięśnie macicy, błony płodowe i płyn owodniowy. Orgazm u kobiety w ciąży dziecko odczuwa jedynie jako lekkie kołysanie. Dochodzi wtedy bowiem do delikatnych skurczów macicy.

Dodatkowym argumentem przemawiającym za stosunkiem podczas ciąży jest fakt, iż po porodzie możecie nie mieć ani czasu, ani ochoty na seks. Was czas będzie zajmowała Wasza pociecha. Kobiety w trakcie ciąży mogą odczuwać większy popęd seksualny. W ciąży w organizmie kobiety zachodzą zmiany hormonalne. Dochodzi do przekrwienia i większej wrażliwości pochwy i piersi, a co za tym idzie silniej może być odczuwany także orgazm.

seks podczas ciazy

sxc.hu

Największe pożądanie kobieta odczuwać może w drugim trymestrze ciąży. Spowodowane jest to wzrostem poziomu hormonów płciowych. Z uwagi na wyraźnie zarysowany brzuszek kobiety w ciąży należy zrezygnować z niektórych pozycji na rzecz bardziej bezpiecznych.

Najbezpieczniejszymi pozycjami w trakcie trwania ciąży są te, w których mężczyzna nie leż na kobiecie. Można więc kochać się w pozycji leżącej na boku lub też kobieta może siedzieć na mężczyźnie. Inną pozycją jest pozycja klasyczna, w której mężczyzna jednak nie leży na kobiecie, a opiera się na łokciach lub wyprostowanych rękach, tak by nie uciskać brzucha kobiety. Zalecana jest także pozycja klęcząca, w której kobieta klęczy i opiera się na rękach, mężczyzna zaś klęczy za nią czy również kobieta leżąc na plecach może objąć klęczącego mężczyznę nogami.

W trzecim trymestrze warto stosować prezerwatywę, tak by uniknąć przedostania się bakterii do pochwy. Na 6 tygodni, na 4 tygodnie- bezwzględnie, przed porodem warto zrezygnować ze stosunku.

 

Magdalena Koźlik

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj