Castor Oil Hollywood Beauty – magiczna maska na porost włosów

Zapuszczanie włosów to żmudny proces. Biorąc pod uwagę, że włos rośnie średnio 1-1,5 cm na miesiąc potrzeba wiele czasu, aby doczekać się długich włosów. Jeśli w dodatku nie dbamy o nie odpowiednio i raz na 2-3 miesiące nie podcinamy końcówek – nawet najdłuższe włosy nie wyglądają dobrze. Na szczęście zarówno wzrost, jak i kondycję włosów można poprawić, stosując odpowiednio dobrane naturalne olejki lub ich mieszanki. Jednym z takich specyfików jest Castor Oil amerykańskiej marki Hollywood Beauty. Co zawiera i jak działa na włosy?

Castor Oil Hollywood Beauty to niezwykle gęsty, wydajny i pięknie pachnący produkt, który przeznaczony jest przede wszystkim do aplikacji na skórę głowy. Można go nakładać również na całą długość pasm, niestety jego konsystencja wymaga wówczas bardzo dokładnego, wielokrotnego mycia włosów.

Castor Oil zawiera szereg naturalnych olejków w tym dwa tłuszcze pochodzenia zwierzęcego. Można go stosować codziennie, nadaje się do każdego rodzaju włosów, a obecność olejku rycynowego w dużym stężeniu sprawia, że Castor Oil zintensyfikuje kolor i blask pasemek. Olejek migdałowy poprawia ukrwienie skóry, łagodzi podrażnienia i ochrania przed toksynami z powietrza. Olejek jojoba jest naturalnym źródłem skwalanu, który równoważy poziom sebum na powierzchni skóry, zaś olejek szafranowy dba o prawidłowy poziom nawilżenia włosów oraz działa antyseptycznie. Castor Oil zawiera również masło kakaowe, które w znacznej mierze odpowiada za gęstość produktu, lekko natłuszcza, dba o poziom nawilżenia włosów i dostarcza im cennych minerałów. Olejek Castor Oil nie przypadnie niestety do gustu weganom, ponieważ zawiera lanolinę oraz tłuszcz z norek. Wspomniane składniki pochodzenia zwierzęcego odpowiadają za wygładzenie, zmiękczenie i nabłyszczenie włosów.

Castor Oil – aplikacja

Jego głównym celem jest przyspieszenie wzrostu włosów. Z tego względu Castor Oil powinien oddziaływać bezpośrednio na cebulki włosów i właśnie tam powinno się go aplikować: wystarczy nałożyć niewielką ilość produktu na skórę głowy i odczekać minimum godzinę. Najlepsze rezultaty osiągnie się, zostawiając olejek na całą noc i zmywając rano szamponem.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj