Bez bielizny kobieta jest naga

Bielizna, rajstopy i pończochy to podstawa ubioru współczesnej kobiety. Każdy z tych elementów garderoby powinien charakteryzować się nienaganną jakością, stylem i podkreślać seksapil kobiety.

Rajstopy dla kobiety

Rajstopy wcale nie zostały wymyślone dla kobiet, choć współcześnie są tylko z nimi kojarzone. Rajstopy wymyślili mężczyźni dla mężczyzn. Pierwsze rajstopy powstały w XI wieku. Podstawowym zadaniem rajstop było przede wszystkim wspomaganie prawidłowego krążenia i ochrona przed zimnem. Szybko stały się symbolem arystokracji. Noszono je więc na najbardziej znaczących salonach ówczesnego świata. Rajstopy produkowano z jedwabiu, ale prawdziwą rewolucję w historii rajstop przyniósł dopiero wiek XX. W latach 20-tych wynaleziono nylon – syntetyczne włókno, które było mocne i cienkie jednocześnie. I to ono stało się kluczem i pierwszym krokiem dla nowoczesnych rajstop… Współczesne rajstopy damskie są produkowane z różnych materiałów, mają niezliczoną ilość wzorów i kolorystykę zgodną z dzisiejszymi trendami w modzie. Mogą być grube, wełniane, bawełniane z lycrą, kryjące, przezroczyste, z połyskiem lub bez… Wszystkie mają jedno zadanie – podkreślić piękno kobiecych nóg.

O pończochach słów kilka

Trwa odwieczna wojna między pończochami i rajstopami o seksapil kobiecy. W tej wojnie, w przeważającej części batalii, zwycięzcami są jednak pończochy, które większość kobiet oraz mężczyzn uważa za jeden z najpopularniejszych fetyszy. W Polsce jest wielu producentów pończoch. Dostępne są w wersji samonośnej i z pasem. Mają oryginalną kolorystykę oraz wzornictwo, które urzeka delikatnością, w wyjątkowy sposób podkreślając urodę kobiecych nóg. Jedną z popularniejszych marek są pończochy gatta. Doskonałe jakościowe, o niebanalnym wzornictwie, dużym wyborze kolorystycznym i rozmiarowym, a także prozdrowotne – redukują cellulit, pomagają w walce z żylakami.

Z bielizną na ty

Bielizna damska jest jedną z najważniejszych części garderoby kobiecej. Łączy się z seksapilem. Nie tylko więc powinna być piękna, ale i seksowna oraz praktyczna. Łącząc te wszystkie cechy – mamy idealną bieliznę. Dobrze dobrany biustonosz podkreśli urodę kształtu piersi kobiecych. Efektownie je uniesie, zbliży do siebie lub po prostu powiększy (efekt push-up). Podobnie jest z majtkami – kupując figi czy stringi, należy je starannie dobrać pod kątem rozmiaru przede wszystkim. Muszą ładnie leżeć i być wygodne, ale też piękne. Bielizna damska to także haleczki, koszulki i inne spodnie ubrania, które ubiera się na co dzień i na szczególne wydarzenia takie jak randki. Bieliznę damską można podzielić na klasyczną, retro i erotyczną bieliznę do zadań specjalnych.

Zadaniem rajstop w XI wieku było wspomaganie prawidłowego krążenia i ochrona przed zimnem. Szybko stały się one symbolem arystokracji i nieodłącznym elementem ubioru mężczyzn na salonach. Rajstopy produkowano wówczas wykorzystując umiejętność obróbki jedwabiu. Z biegiem lat rajstopy używane w takiej formie zostały zastąpione przez spodnie. Rewolucję w historii rajstop przyniósł dopiero XX wiek.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/ciekawostki/news-skad-wziely-sie-rajstopy-poznaj-historie-symbolu-8-marca,nId,1691785#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj