Atrakcje w Warszawie na ferie zimowe

Ferie zimowe najczęściej kojarzą nam się z wyjazdami na narty, ale wtedy, gdy nie mamy takiej możliwości i trzeba będzie spędzić je w mieście, także można świetnie się bawić. W Warszawie, jak co roku, do dyspozycji mamy szeroką gamę ciekawych atrakcji dla najmłodszych. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!

Górka Szczęśliwicka

Kompleks parkowy nazywany Górka Szczęśliwicka znajdujący się w zachodniej części dzielnicy Ochoty, to miejsce, gdzie w okresie zimowym działa stok narciarski. Wprawdzie nie jest on tak imponujący jak stoki w górach, ale jednak dobrze sprawdza się dla początkujących małych narciarzy. Można skorzystać tutaj także ze szkoleń narciarskich dla dzieci i młodzieży.

Jazda na łyżwach

W okresie zimowym mamy w Warszawie także lodowiska, na których można pojeździć na łyżwach Do wyboru są między innymi Zimowy Narodowy, czyli specjalny park zimowy na Stadionie Narodowym, można też wybrać się przed Pałac Kultury i Nauki czy na Starówkę. Nawet gdy nie mamy łyżew, możemy pożyczyć je na miejscu.

Zimowa wizyta w zoo

Zwykle do warszawskiego zoo wybieramy się w okresie letnim, gdy pogoda dopisuje, ale również i zima może być kapitalnym sposobem na rozrywkę. To wtedy można zobaczyć ulubione zwierzęta w niecodziennej, zimowej scenerii.

Centrum Nauki Kopernik

To jedno z najlepszych centrów nauki w Polsce, które co roku przyciąga tysiące osób spragnionych wiedzy. Można wziąć tutaj udział w różnorodnych eksperymentach i poznać, jak działa nasz świat w bardzo przystępny sposób.

Wizyta w teatrze

Jeżeli chodzi o kulturalne atrakcje dla dzieci Warszawa ma także kilka ciekawych teatrów z repertuarem przygotowanym specjalnie dla najmłodszych. Na szczególną uwagę zasługuje Teatr Małego Widza, który zaprasza na sztuki dla dzieci już od pierwszego roku życia.

Królewski Ogród Światła w Wilanowie

Ogród pałacu w Wilanowie zachwyca także zimą. To wtedy działa tutaj wystawa plenerowa Królewski Ogród Światła, która pokazuje niesamowite iluminacje połączone z muzyką. Ogród Światła działa od godziny 16:00 do 21:00 w dniach od 22 października 2016 roku do 12 marca 2017 roku.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj