Alpy – czyli gdzie się wybrać na ferie?

Ferie zimowe to czas mocno oczekiwany przez wszystkie dzieci – wreszcie będą miały okazję nieco więcej wypocząć od szkoły i wyszaleć się na śniegu. Rodzice także coraz częściej biorą kilka dni wolnego nie tylko w lecie, w sezonie urlopowym, lecz także i w zimie, by móc nacieszyć się zimową, śnieżną aurą. Ten okres w Polsce dopiero w tym roku okazał się należycie śnieżny – dlatego w poszukiwaniu śniegu można wybrać się w Alpy! Dlaczego to idealny cel wyjazdu na ferie?

Alpy – dużo zabawy i piękne krajobrazy

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim Europy, który ciągnie się łukiem od Morza Śródziemnego aż po dolinę Dunaju, mieszczącą się w okolicach stolicy Austrii, Wiednia. Najwyższy szczyt tego łańcucha górskiego to Mont Blanc, którego najwyższa część należy do Francji. Krajobraz alpejski – rozsławiony jako iście bajkowy przez reklamy słynnej firmy produkującej czekolady i słodycze – rzeczywiście zapiera dech w piersiach. Są oczywiście fragmenty piękniejsze i mniej piękne – góry te ciągną się bowiem przez kilka krajów, czyli Słowenię, Austrię, Włochy, Niemcy, Liechtenstein, Szwajcarię, Francję i Monako. Podobno najładniejsze fragmenty tych gór znajdują się w Austrii, Niemczech oraz Szwajcarii. Wiele osób jednak preferuje część francuską i włoską, a są i tacy, którzy jeżdżą tylko w część słoweńską. W Alpach można się świetnie bawić zarówno latem, jak i zimą, na wiosnę oraz w trakcie jesieni. Sporty zimowe i letnie, wiele fantastycznych miasteczek do zwiedzenia oraz wspaniałe krajobrazy, na tle których można wykonać zachwycające fotografie.

Ferie w Alpach – polecane atrakcje

Co można oglądać w Alpach i co robić w czasie takiego wyjazdu? Oczywiście, wszystko zależy od miejsca, w które się udajemy. Jeśli szukasz miejsca, gdzie możesz wyjechać z ukochanym, albo całą rodziną, wraz z dziećmi, najlepiej posłuż się już istniejącymi biurami podróży. Wówczas możesz możliwie największą ilość atrakcji skumulować w najkrótszym czasie, bez konieczności własnego kłopotania się dopasowaniem terminów, godzin czy cen – wszystko jest bowiem zorganizowane. Wyjazd na narty z dziećmi wraz z zorganizowaną wyprawą jest też o tyle kuszący, że rodzice mają czas dla siebie, podczas gdy zawodowi instruktorzy uczą maluchy jazdy, zajmują się nimi przez kilka godzin, a nawet organizują specjalne animacje, by umilić im czas. Takie coś umożliwia między innymi Beskid Travel. Dzięki temu wyjazd jest wspólny, bo rodzice widzą się z dziećmi często, wraz z nimi jedzą i spędzają wieczory, ale jednocześnie maluchy przebywają w swoim gronie, razem się bawią, śmieją i uczą, a więc dorośli mają też chwilę oddechu tylko we dwoje.

Doskonała zabawa i trening umiejętności? Spraw swojemu dziecko szkołę narciarską w Stubai z Beskid Travel.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj