Aby pierwsza randka nie była ostatnią…

Chłopak, który już jakiś czas temu wpadł Ci w oko, wreszcie proponuje randkę. Godziny do spotkania ciągną się nieubłaganie. Co zrobić, by sprawić dobre wrażenie, a On po randce nie mógł przestać o Tobie myśleć? Oto kilka rad.

1.      Najważniejsza zasada: bądź sobą!

Nie musisz udawać kogoś innego, by być atrakcyjną dla drugiej osoby. Chłopak doceni Twoją naturalność. Nie dojdzie też do rozczarowania przy następnych spotkaniach.

2.      Ubiór i wygląd.

To ważna kwestia, w końcu pierwsze wrażenie wywiera się tylko raz. W ubraniu powinnaś czuć się wygodnie i swobodnie. Nie chodzi o to aby przeistoczyć się w kogoś innego. Zachowaj swój styl, ale nie ubieraj się jak „szara myszka”, nawet gdy tak wygląda Twój codzienny strój. Ubiór dobierz starannie. Warto delikatnie podkreślić swoje kształty, dodając sobie odrobiny seksapilu.

3.      Punktualność.

Wyjdź z domu wcześniej. Nie zostawiaj żadnych spraw na ostatnią chwilę przed spotkaniem. Jeśli musisz dojechać, weź pod uwagę korki. Lepiej poczekać kilka minut niż dać czekać na siebie.

4.      Spontaniczność.

Nie sporządzaj misternego planu randki. Mężczyźnie lubią dobrą zabawę i subtelny flirt, a nie wyreżyserowane spotkania. Daj płynąć wydarzeniom własnym rytmem. Pozwól mężczyźnie wybrać miejsce spotkania. Oczywiście możesz mu dać delikatną wskazówkę.

randka

5.      Rozmowa.

Zrównoważ mówienie i słuchanie. Spraw by rozmowa była swobodna. Nie krytykuj innych, a przede wszystkim byłych parterów. Lepiej pominąć kwestię poprzednich związków. Jeśli jednak poruszycie ten temat, mów o nich dobrze i z sympatią. Nie mów też o swoich kompleksach. Jeśli facet umówił się z Tobą, akceptuje Twój wygląd. Nie opowiadaj o prywatnych problemach, chłopak może się przestraszyć. Lepiej wykaż zainteresowanie jego osobą. Nie podtrzymuj też rozmowy za wszelką cenę, mówiąc cokolwiek. Czasem chwila cisza jest bardziej wymowna niż słowa.

6.      Tajemnica.

Nie mów od razu wszystkiego o sobie. Zostaw jakieś informacje na następne spotkania. Nie przytłaczaj go swoją osobą. Pozwól się zdobywać.

7.      Czas spotkania.

Aby nie znużyć partnera swoją osobą, pierwsza randka nie powinna być zbyt długa. Dwie godziny w zupełności wystarczą. Lepiej odczuć niedosyt i umówić się na następne spotkanie!

8.      Otwartość.

Nie udawaj niedostępnej. Nie mów, że nie szukasz partnera i mogłabyś spotykać się z każdym. Nie chwal się niezliczoną liczbą adoratorów. Z drugiej strony, nie wpatruj się w niego jak w obrazek. Koniecznie wyważ swój entuzjazm po środku. Bądź ciepła i przyjazna, jednocześnie obserwując reakcje partnera na Twoje zachowania.

9.      Stres.

Nie walcz ze zdenerwowaniem, wypijając zbyt dużą ilość alkoholu. Zamiast pomóc przełamać lody, może wcale nie okazać się sprzymierzeńcem. Upijając się, ryzykujesz utratą kontroli nad tym co mówisz i robisz.

10.  Pożegnanie.

Pokaż, że chłopak przypadł Ci do gustu, mówiąc np. że świetnie się bawiłaś i całując go  w policzek. W rewanżu możesz go także zaprosić na kawę w najbliższym czasie. Pierwsza randka nie powinna kończyć się w sypialni. Mężczyzna może pomyśleć, że wszystkie Twoje spotkania z innymi mężczyznami mają takie zakończenie.

Co po randce? Nie wydzwaniaj do niego już następnego dnia, pytając czy jest pod takim samym wrażeniem jak Ty. Jeżeli nie możesz wytrzymać napisz SMS-a z podziękowaniem za spotkanie i czekaj.  Jeśli przestrzegałaś zasad, odezwie się szybciej niż się spodziewasz.

 

Aleksandra Chmiel

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj