8 sposobów jak uczić rocznicę ślubu

Każda rocznica, której nie spędzacie z rodziną ze względu na jej wyjątkowość jak np. srebrne czy złote gody, powinna być czymś szczególnym dla was. Czasem z upływem lat zdarza się nam zapominać o tym dniu. Jednak, jeśli pamiętamy, powinniśmy przygotować dla partnera coś wyjątkowego.

1.    Na bogato

Kobieta zawsze doceni wykwitną kolację w dobrej restauracji. Wcale nie musi być to niespodzianka, możecie po prostu zadecydować wcześniej, wybrać restaurację, zamówić specjalność dnia i dobre wino. Wisienką na torcie stanie się drobny prezent dla ukochanej osoby, może jakaś drobna biżuteria. Zrealizowanie takiego pomysłu jest dość kosztowne, jednak nie wymaga zbytniej fantazji a chwila mimo to nabiera uroczystego charakteru.

2.    Jak za dawnych lat

Dzień też możemy zaplanować jako randkę z czasów narzeczeństwa. Kupmy bilet do kina na jakąś romantyczną komedię, wybierzmy się do ulubionego baru czy na pizzę, przynieśmy różę na spotkanie, „pobawmy się” trochę w nas sprzed kilku lub kilkunastu lat. To będzie taki sentymentalny powrót do przeszłości.

3.    Coś innego

Rocznica wcale nie musi mieć tylko odniesienia do przeszłości. Wiadome jest, że myślimy głównie o pięknych chwilach, które przeżyliśmy razem z daną osobą, ale powinniśmy również myśleć o tym, co przed nami. Niech ta kolejna rocznica będzie pierwszym dniem nowego życia razem, zróbmy więc coś nowego razem. To może być cokolwiek, np. spróbowanie azjatyckiej kuchni lub wspólne wyjście do Spa. Będzie to kolejne wspólne wspomnienie do kolekcji i na pewno zaskoczenie dla partnera.

rocznica slubu

sxc.hu

4.    Sentymentalnie

Możemy również po prostu zasiąść wygodnie w fotelach i obejrzeć video z naszego ślubu lub też fotografie. Powspominać, porozmawiać. Może rozmowa o starych czasach zachęci nas do większej otwartości na tematy teraźniejsze, może będzie to wyjątkowy moment dla „nas” i uda się odzyskać coś co w codziennym biegu gdzieś nam ostatnio umknęło.

5.    W plenerze

Jeśli wasza rocznica wypada w cieplejszych miesiącach niech to będzie okazja do spędzenia czasu na łonie natury, oderwania się od stresów codzienności. Niech to będzie zwykła randka – piknik we dwoje. Czas na relaks i spędzenie trochę czasu razem. Jeśli chcecie nadać temu nutkę romantyzmu, możecie zaprać ze sobą szampana i truskawki.

6.    Pikantnie

Rocznica ślubu to także rocznica nocy poślubnej, którą to zawsze można przeżyć kolejny raz. Wystarczy kupić ładną bieliznę, przygotować odpowiednio sypialnię, zaopatrzyć się w butelkę dobrego wina. Pani może pomyśleć o przygotowaniu tych rzeczy z kolei pan może przygotować żonie relaksującą aromatyczną kąpiel. Takie przygotowanie gwarantuje mile spędzoną rocznicę ślubu.

7.    Wyjazdowo

Jeżeli mamy tę komfortową sytuację, że możemy na dzień rocznicy gdzieś wyjechać czy akurat w tym czasie zorganizować sobie mały urlop no to:, czemu nie? To może być nasz drugi lub dla niektórych pierwszy, mały miesiąc miodowy.

8.    Normalnie

Możemy również spotkać się z najbliższymi, czy to rodziną czy przyjaciółmi, zorganizować, kolację lub grilla. Dla niektórych rocznica ślubu staje się kolejnym powodem do organizacji małego przyjęcia. Jest to również bardzo miła opcja, gdyż dzielimy się swoim szczęściem i miłością z ludźmi, którym na nas zależy. Nie zawsze rocznica musi być niesamowicie wyjątkowa, nie zawsze muszą być fajerwerki, żeby nadać wagę temu wydarzeniu.

 

Elżbieta Jagodzińska

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj