30-letni prawiczek

W dzisiejszych czasach 80% mężczyzn chce się dobrze bawić. Wstrzemięźliwość stanowić, zatem może zaletę. Stanowi o silnym charakterze i osobowości. Dziewictwo w wielu kulturach ma symboliczne a nawet sakralne znaczenie. Jednak nie wszyscy są tego samego zdania. Czy bycie prawiczkiem w wieku kilkudziesięciu lat nie powinno być powodem do wstydu? Może taki mężczyzna jest zwyczajnie wybredny albo boi się zobowiązań?

Dla niektórych 30 letni prawiczek to człowiek z zasadami, który nie kierował się wyłącznie popędem w życiu. Ale część społeczeństwa nie może się z tym pogodzić. Jak można być w tym wieku prawiczkiem? On jest niedoświadczony, na pewno nie umie i nie będzie miał się, czym popisać przed potencjalną partnerką.  Taki zamęt wprowadzają w wielu umysłach filmy porno, na których schematycznie utarło się ”jak to się robi”. Ale przecież człowiek tak naprawdę nie potrzebuje „nauki” seksu. Dwójka partnerów wzajemnie się poznając, może stworzyć wspaniałą atmosferę i odkryć w sobie wybitnych kochanków.

prawiczek

sxc.hu

Seks jest indywidualną sprawą i należy docenić fakt, ze może facet czeka na swoją pierwszą wielką miłość, z którą połączy się cieleśnie. Nie jest jakimś opętanym starym kawalerem.  Może facet zwyczajnie myśli poważnie o życiu. I dla niego to nie jest po prostu „bzyknięcie”.  Ma  swoją teorię , w której uczciwie trwa do czasu aż trafi na wspaniałą dziewczynę. On zwyczajnie wie, czego chce. Nie kręcą go przelotne romanse bez uczucia z kobietami, które nie mają takich samych zasad jak on.

Czasem wiąże się to z tym, że chłopak nie chce mieć zobowiązań wobec partnerki. A seks niesie za sobą zobowiązania. Facet, który  sypia z kobietą, a potem ją rzuca, krzywdzi ją i zostaje uznany za drania. Dlatego mężczyźni powstrzymują się od seksu zwyczajnie po to, by nie stwarzać zobowiązań. Może stawiają na karierę i czekają, by być lepiej sytuowanymi, by zapewnić rodzinie byt na odpowiednim poziomie.

Jednak najczęściej podawany jest przykład mężczyzn, którzy nie kochają się z kobietą aż do ślubu. Dopiero, gdy para jest już małżeństwem, zgodnie z tradycją może dojść między nimi do zbliżenia. Z tym podejściem można się zgadzać albo nie. Zostawmy to jednak bez odpowiedzi. Wart jednak pamiętać, że seksualne dopasowanie jest bardzo ważne w każdym związku.

Na jednym z forum w Internecie znalazłam ciekawe aczkolwiek dla pewnej grupy radykalne stwierdzenie jednego z internautów.  Sugeruje on, aby taki „zdesperowany” delikwent udał się do domu publicznego i skorzystał z usługi prostytutki. Problem od razu będzie z głowy.

Tylko czy to naprawdę stanowi kłopot? Zdaniem jednego z trzydziestoparoletnich prawiczków- nie. On nie widzi w spotkaniu z „córą Koryntu” rozwiązania. W jego przypadku nie chodzi tylko o zrobieniu „tego” żeby nie było „wstydu”, jak zachowują się często nastolatki. Ten 30- latek nie szuka, bowiem okazji do seksu, tylko odpowiedniej kobiety. I bardzo dobrze, że nie idzie z „pierwszą lepszą” do łóżka i trzyma się zasad- wtóruje mu inny, który właśnie skorzystał z usług pani na telefon i wcale nie widzi w tym powodu do dumy.

Problem tkwi w tym, że w dzisiejszym świecie już nastolatkowi zdobywają pierwsze doświadczenia seksualne. Chcą szybko mieć to za sobą, bo tak piszą w popularnym piśmie dla młodzieży, albo, co gorsza koledzy będą się śmiać z ich niewinności. Nie do pomyślenia jest, że ktoś, a już z pewnością facet może czekać z tym tak długo. Może to jest właśnie kwestia mentalności społeczeństwa, a nie wyboru poszczególnej jednostki. Przecież jest to indywidualną sprawą i nie powinno być górnej granicy, kiedy to ma nastąpić.

Taki stan rzeczy może mieć także inne podłoże. Nie jest wynikiem wyboru czy przekonania. Niektórzy są chorobliwie nieufni w stosunku do ludzi albo mało która kobieta im się podoba. Zdarzają się także bardzo nieśmiali mężczyźni, niepotrafiący rozmawiać z kobietami. Im więcej lat im przybywa, tym coraz bardziej się tym zadręczają albo utwierdzają się w przekonaniu, że już nikogo w swoim życiu nie spotkają. Jeszcze inny ambaras stanowią kompleksy mężczyzn, którzy sądzą, że nie są zbyt urodziwi i tym sposobem są skazani na samotność i brak seksualnego spełnienia.

Najbardziej radykalnym problemem jest skrzywienie psychiczne i wynikający z niego strach przed fizycznym kontaktem z kobietą. Może na to wpływać kompleks małego penisa lub traumatyczne przeżycia z dzieciństwa lub wieku dojrzewania.

 

Ewelina Kuchta

Odpowiedź na 30-letni prawiczek

  1. Mysli Pani, że chcemy sie tylko dobrze bawic, heheh, a kto nie chce?!!!A wy laski, to niby co, facet tez moze byc wykorzystywany, ale nie bede tu ugolnial. Co do reszty to dobre moze cos w tym jest. tak jak z czekaniem do slubu smieszne

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj