10 zalet całowania

Nie ma chyba osoby, nie lubiącej się całować. To najprostszy sposób wyrażenia uczuć do innej osoby, ale nie tylko. Pocałunek jest czynnością, która łączy przyjemne z pożytecznym. Okazuje się, że ma wiele zaskakujących zalet.

 

CAŁOWANIE:

  1. 1.      Przede wszystkim pobudza erotycznie.

Silne unerwienie ust powoduje, że reagują one na dotyk siedmiokrotnie bardziej niż opuszki palców i niemal identycznie jak łechtaczka i penis. Na języku znajduje się kilka tysięcy kubków smakowych, zapewniających podniebieniu pozytywne wrażenia. Z kolei nos jest odpowiedzialny za odbiór feromonów, które oddziałują na zmysły i pobudzają erotycznie. Zakończenia receptorów, które zaczynają się w ustach, znajdują się w okolicach miednicy. Możliwe jest zatem odczuwanie przyjemnego mrowienia w pobliżu tamtego miejsca.

  1. 2.      Jest pięknym preludium seksu.

Pieszczoty ust i języka, czyli miejsc wilgotnych, ciepłych i wrażliwych przypominają najintymniejsze chwile. Odbieranie partnera wszystkimi zmysłami, budzi pożądanie.

  1. 3.     Jest zdrowe.

Pod wpływem pocałunków poprawia się krążenie krwi, a tętno przyspiesza do 150 uderzeń na minutę. Dzięki temu organizm zostaje dotleniony i serce działa sprawniej.

całowanie

sxc.hu

  1. 4.      Ma wartości kosmetyczne.

Mięśnie twarzy i szyi są pobudzone do intensywniejszej pracy, poprawiając ich wygląd i elastyczność. Podczas pocałunku pracują aż 34 mięśnie! Ponadto rozluźniając te mięśnie, które skurczył stres, zapobiega powstawaniu zmarszczek. Z kolei szybsze krążenie krwi powoduje, że skóra nabiera zdrowszego, brzoskwiniowego kolorytu.

  1. 5.     Ma działanie antystresowe.

Podczas pieszczot ust uruchamia się produkcja hormonów. We krwi zaczyna przybywać adrenaliny, insuliny oraz oksytocyny. Endorfina zwana też hormonem szczęścia, wyzwala dobry nastrój i samopoczucie. Adrenalina motywuje nas do działania i redukuje uczucie zmęczenia. O oksytocynie mówi się, że jest jednym z hormonów miłości. Obniża ona poziom napięcia i stresu, dlatego całowanie może uzależniać jak narkotyk.

  1. 6.     Działa pozytywnie na stan zębów.

Uaktywnia gruczoły ślinowe, a ślina kiedy jest jej szczególnie dużo, działa bakteriobójczo i chroni przed próchnicą.

  1. 7.       Może działać antyalergicznie.

Według naukowców, poświęcając czas trzy razy dziennie przez co najmniej pół minuty na pocałunki, można obniżyć swoją wrażliwość alergiczną. Całowanie obniża poziom wytwarzania histaminy przez organizm ludzki, która odpowiedzialna jest za alergiczne reakcje organizmu.

  1. 8.       Ma działanie odchudzające.

Całowanie przyspiesza przemianę materii.

  1. 9.       Wpływa na sen.

Naukowcy donoszą, że całowanie nie tylko ułatwia zasypianie, ale i wpływa na jakość snu.

  1. Brak pocałunków oznacza negatywne skutki związku.

Czułość i bliskość są niezbędne, aby miłość wciąż było czuć w powietrzu.

 

Anna Nowak

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj